Gal laikas pradėti naują verslą?

In Vino Veritas – David Armitage

Gali nuskambėti keistai, bet tokia mintis mane aplankė, kai gavau valstybės žadėtą paramą dirbantiems individualiai. Sumokėjo man 132 eurus už pusę mėnesio, kitą mėnesį bus net 257 eu! Sumokėsiu 161 eurą paskolą, už 50 eu prisipirksiu maisto (bulvių ir burokėlių, kad galima būtų kuo ilgiau maitintis) ir kadangi man dar liks 46 eurai, tai galvoju pradėsiu verslą. Mano logika tokia: šikna bus visiems, žmonės pirks tik būtiniausius dalykus. Iš prabangos prekių leis sau saldumynus ir alkoholį. Saldumynus per karantiną dauguma išmoko pasigaminti patys, kepinių ir tortų fotkės buvo socialinių tinklų leitmotyvas.

Tai nusprendžiau – atidarysiu alkoholio verslą. Šiemet sodyboje bus obuolių daug, už 46 eurus nusipirksiu aronijų krūmų. Iki rudens bus obuolių ir aronijų – varysiu vyną. Žmonės tikrai pirks ir gers. Kodėl? Nes sunku gyventi blaiviam prote šitoje valstybėje ir šitoje planetoje.

Dėl karantino visai neveikia sveikatos priežiūros sistema. Jeigu, pavyzdžiui, dabar imtų įkyriai skaudėti galvą, sukiltų kraujospūdis ar kur nors imtų mausti, ką reiktų daryti? Beliktų tik melstis, kad Dievas apsaugotų nuo ligų arba pasitelkti saviįtaigą ir kartoti, kad jūs su kiekviena diena jaučiatės vis geriau, visos jūsų ligos išėjo pas sveikatos apsaugos sistemos valdininkus, kurie šiuo periodu gauna 1000 eurų didesnę algą. Jie turčiai. Jeigu jiems pakils kraujospūdis, pradės skaudėti galvą ar ims mausti šoną – jie sulauks pagalbos. Tad mintyse siųskime jiems savo ligas, atidėtas operacijas, neįvykusius dantų taisymus, galimas apleistas ligos formas dėl neįvykusių prevencinių patikrinimų, savo baimes dėl ateities, savo psichozes ir trumpalaikes depresijas.

Teks pajungti visą kūrybiškumą, kad sugalvotume, kaip šiame pasikeitusiame pasaulyje išgyventi už 257 eurus. Toks rašytojas, laidų vedėjas prancūzas Beigbederis rašė, kad geriausi jo kūrybiniai sprendimai, žinomiausios pasaulio reklamos gimė jam gerokai apsidolbinus. Aš tai šiaip prieš narkotikus, labiau in vino veritas. Manau, mano versliukas eisis gerai. Rasiu šimtus citatų, šlovinančių vyną, garsiausių rašytojų darbuose. Galima bus organizuoti online seminarus ir net savaitgalio stovyklas, kaip kultūringai vartoti, kokiais metodais atrakinti kūrybiškumą, kiek vyno taurių tam gali padėti, o kiek jau virsta migdomųjų alternatyva ir t.t., ir pan. Net galva apsisuko nuo atsiverčiančių perspektyvų!

O tik 257 eu. Kas gi darytųsi su tauta, jeigu taip visiems būtų išmokėta po 500 eu?..  

paveiksliukas

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

1 komentaras apie “Gal laikas pradėti naują verslą?”

  1. Manau puiki mintis, tik dar reiktų greitai kokią paskolą pasiimti ir daugiau krūmelių nusipirkti, kad geriau eitųsi versliukas. 🙂

Parašykite komentarą