Kai danguje neramu

Pasiklausiau šiandien horoskopą, pasirodo, neramu danguje: Mėnulio užtemimas buvo, planetos kažkaip sujudėjo iš savo vietų, storos, nepaslankios ir tingios planetos nusprendė pajudėti. O ant vienos iš planetų gyvenantys žmonės irgi darosi neramūs. O kaip čia būsi ramus, kai virš galvos tokie dalykai darosi?

Galvoje irgi ima augti mintys, jos darosi storos, didelės ir nepaslankios kaip tos planetos. Ir spaudžia galvą iš vidaus, ir trukdo ramiai gyventi.

O juk paprasto žmogaus gyvenime po tomis planetomis tiesiog eilinis sekmadienis. Kai norisi gulėti, po to pavalgyti, tada vėl gulėti, žiūrėti kažką juokingo, tada vėl valgyti ir galiausiai, viską užbaigti gulėjimu. Na bet negali ramiai to daryti, nes mintys spaudžia galvą.

Horoskopo sakytoja sakė, kad toks neramus periodas tęsis kokias penkias dienas. Iki 15 dienos geriau nieko nesiimti, nieko nedaryti, nes emocijos ims viršų. O ką daryti su mintimis, tai ji nelabai ir pasakė.

Ir žinot, tikrai, tik nudirbau rutininius sekmadienio darbus: pusryčių gamyba, skalbimas, grindų siurbimas ir pradėjos JOS eiti. Viena storesnė už kitą, lenda, braunasi viena per kitą. Dar tarpusavyje pradėjo rietis, ginčytis, kažką viena kitai įrodinėti. Nuvargino. Nusprendžiau kol JOS nemato, užmigti. Galvojau, prabusiu, o JOS gal jau bus išėjusios. Horoskopo sakytoja sake, kad absoliučiai visus horoskopo ženklo turėtojus, nepriklausomai nuo to, kokį ženklą turi, paveiks tas planetų judėjimas. Vadinasi, mintys turi kamuoti visus! Tad nusprendžiau, kad jeigu aš neįsitrauksiu į procesą, gal jos nuspręs eiti pas tuos, kurie visada aktyvūs, neramūs, kuriems patinka ten ta gausa minčių galvoje.

Prabudau ir JOS dar čia. Velnias. Greitai radau sprendimą – nuėjau klausytis svetimų minčių. Peržiūrėjau visos savaitės diskusijų laidas. Nepadėjo. JOS pasidarė dar didesnės, dar storesnės, pradėjo gimti naujos, paskatintos išgirstų minčių. Net nepastebėjau, kaip ėmiau labai aktyviai galvoti apie labai žemos moralės politikus ir valdininkus, apie pensijas, apie savo senatvę, apie santaupas, tiksliau jų nebuvimą, tada apie Grigeo akcijų pirkimą (vieną kartą „apsišiko“ įmonė, tai jiems čia įprasta, tokioje srityje dirba – išsisuks, o laikas pirkti akcijas gal labai palankus? Pas ką čia dabar paklausti dėl tų š… akcijų?..)… Išjungiau televizorių.

Nuėjau žiūrėti jūtubo. Ten svarbiausia, pasirinkti tinkamus video. Kai kuriuose visai nėra minčių ir niekas tame vaizde jokių minčių sukelti negali. Bet ir čia JOS nugalėjo. Pradėjau populiariausios šiuo metu mergaitės klipuose matyti paauglišką protestą, net gimė mintis, kad ji kelia nelengvą savo kūno priėmimo klausimą, tada pasipylė mintys apie šiuolaikinio paauglio iššūkius: apie narkotikus, kasdienį ekshibicionizmą, kuriame privalu visiems dalyvauti, apie normalumo ir nenormalumo santykį šiuolaikinėje visuomenėje ir kaip kinta tos proporcijos…

Blemba, kaip išvargino. Susiradau kriminalinį serialą, visada įtraukia, atjungia minčių srautą. Jau lyg atėjo ilgai lauktas tylos periodas galvoje. Prireikė pažiūrėti septynias serijas ir ką aš matau? Aštuntos, finalinės (!) serijos nerodo mano šalyje. Ant kojų pašoko visos mintys, net pačios storiausios, kurios ten jau beveik miegojo, grįžo ir tos, kurios jau buvo išėjusios. Kodėl nerodo? Kas čia cenzūruoja jūtubą? kas čia iki manęs sėdėjo tą serialą žiūrėjo ir nusprendė, kad lietuviškas žiūrovas pamatys ten kažką, kas pažeis jo moralinius principus, pasaulėvaizdį, gilius religinius jausmus, atvers per 30 minučių į kitą politinę idealogiją? Kas tą paskutinę seriją žiūrėjo ir ką jis ten pamatė?

Ėė bičas, kuris užtrumpinai tą seriją, tu kur nors jūtubo komentaruose parašyk, tai kas žudikas ir kaip pasibaigs tyrėjos meilės linija su tuo vaikinu? Nes neramu gi mūsų planetoje bus dar penkias dienas. Kiek visko žmogus gali prisigalvoti. O norėjosi tik ramiai praleisti sekmadienį…

paveiksliukas 

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

1 komentaras apie “Kai danguje neramu”

Parašykite komentarą