Neužsilaiko tas vitaminas D organizme

Jau antrus metus vykdau asmeninį eksperimentą su vitaminu D. Kai pirmą kartą pasidariau šio vitamino tyrimą, jo kiekis mano organizme buvo 54 nmol.

Kokios yra normos? Nuo 75 iki 125 nmol/L yra optimalus kiekis. Gerus metus laiko vykdžiau vitaminizaciją: palaipsniui didinau geriamo vitamino D kapsulės koncentraciją ir tikrinausi kas 3 mėnesius. Pradėjau nuo 1000 TV vienetų kapsulės, tada 2000, paskui 3200, ir kai pradėjau gerti 5000 tada pasiekiau 124 nmol/L. Tai įvyko kažkur po devynių mėnesių, nors per tą laiką buvo vienas tyrimas, kai koncentracija buvo nukritusi.

Tuos 124 pasiekiau šių metų pavasarį. Savijauta mano buvo puiki, energinga, patenkinta gyvenimu, darbšti. Dar gi pavasaris – saulės jau pilna. Gydytoja pasiūlė nebegerti vitamino D. Ir aš kai užmečiau nuo gegužės mėnesio tai pasidariau tyrimą tik prieš kelias dienas. Praėjo pusmetis ir ką jūs sau galvojate – 69!

Laboratorijos atsiųstame tyrimo išaiškinime parašyta, kad tai jau yra vitamino D nepakankamumas. Ir nepadėjo saulėta vasara ir nuolatinis buvimas lauke, ir voveruškas gi valgiau, ir jau buvo pasiekta didelė koncentracija. Dzin tam vitaminui D – neužsilaiko jis organizme ir ką tu jam padarysi…

Beje, labai jaučiau, kad jau to vitamino D mano organizme trūksta: tingumas tas žieminis apėmė, noras pavalgyti daugiau atėjo ir dar kelis norus panašius atsivedė – pagulėti ilgiau, nejudėti, niekur neiti, su nieko nebendrauti, laukti pavasario. Ir jau tikrai nebūti darbščia, energinga ir gyvenimo džiaugsmu trykštančia asmenybe.

Tad moralas mano toks – geriam vitaminą D išsišiepę, kol ta šypsena nepasidaro natūrali. Vadinasi, tada vitamino D trūkumas nugalėtas.

O, beje, tas perdėtas vitamino D reklamavimas turėjo savo pasekmių. Tyrimas poliklinikoje pabrango kaip reikiant, jau 20 eu, buvo 9 ar 12 eu. Altamedoje radau už 14 eu, bet kai dariausi sakė, kad paskutinę dieną tokia kaina. Dar mačiau, kad Synlab laboratorija reklamuojasi, kad už 9 eu daro.

Ir dar ir dar. Vienoje išsėtine skleroze sergančių žmonių stovykloje išgirdau, kad turint šią diagnozę, vitamino D koncentracija organizme turėtų būti ties viršutine normos riba, nes kai jo daug organizme, tada nėra visokių šiai ligai būdingų simptomų, pavyzdžiui, nuovargio ir kaulų, raumenų skausmų.

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

4 komentarai apie “Neužsilaiko tas vitaminas D organizme”

  1. Vitamino D trukumas susidaro, kai inkstuose jis nepavirsta aktyvioji forma. O, inkstuose jis nepavirsta aktyvioji forma, kai kazkas (virusai, bakterijos, gribialai ir ne tik…) blokuoja vitamino D receptorius.

  2. Gali labai daug problemų atsirasti laikui bėgant, jei organizmui pradeda trūkti kažkokių vitaminų. Geriau reguliariai naudoti maisto papildus ar kitus vitaminus ir taip sumažinti blogas pasekmes.

Parašykite komentarą