Nesutinku, kad gydytojams reikia didinti algas

Iš kelių žmonių gavau kažkokią peticiją, kur graudžiai rašoma, kokie vargšai medikai, kad jie daug mokėsi ir taip mažai gauna, kad turi imti kyšius, nes kitaip skursta arba turi dirbti per du darbus. Jeigu algos nebus pakeltos, tai jie darys ten nedarbo mitingą arba iš viso išvažiuos dirbti į užsienį.

 

Žinokit, tai yra melas, kad medikai skursta ir kad jie vargšai. Aš paargumentuosiu ir subjektyviai pasamprotausiu remdamasi asmeniniais stebėjimais.

 

Medikai mokosi 10 metų. Šitas argumentas tai kelia didelį pyktį. Bet kokios kitos profesijos žmogus irgi mokosi nemažai. Pavyzdžiui, jeigu pasirenka neakivaizdinį skyrių – mokosi 5 metus. Tiek ir aš mokiausi žurnalistikos. Paskui dar, sakykim, magistratūra 2 metai. Tada gal dar doktorantūra – dar 3 metai. Štai tau ir 10 metų, o esi tik koks psichologas ar filosofas su geru išsilavinimu. Bet tau niekas nemoka 1700 eu į rankas. Todėl nereikia čia pasakoti apie tai, koks žygdarbis mokytis 10 metų.

 

Medikai dirba su žmonėmis, tai labai atsakinga. Su žmonėmis dirba kiekvienas, kuris sėdi klientų aptarnavimo skyriuose. Žmonės ten irgi kažko klausia, kažko nori, reikia greitai spręsti jų problemas ir reikalaujama imtis atsakomybės, nes kitaip bus parašytas skundas viršininkui. Manyčiau, kad tie „už langelių“ sėdintys specialistai patiria nemažesnį stresą dėl nuolatinio bendravimo su žmonėmis nei medikai. Ir gauna jie daugiausiai kokius 600 į rankas. O smegenis jiems „kruša“ tie klientai ne prasčiau nei pacientai.

 

Medikai dirba per du darbus. Tai čia tik asmeninis gobšumas! Visi taip elgtųsi, jeigu matytų, kad darbe nuo 7 ar 8 val ryto iki 14 val. gauni 1700 eu, o paskui dar lieka pusė dienos. Tai ko pasikeisti valstybinės įstaigos chalato į chalatą su logotipu ir dar padirbėjus nuo 15 val. iki 20 val. gauti dar 1700 eu, o gal ir daugiau, nes visgi čia privati įstaiga. Ir taip per mėnesį turi sau kažkur 3500 eu. Tada jau gali turėti sąžinės ir neimti kyšių. Arba gali neiti dirbti privačiai ir kyšių būdu „užsidirbti“ tą pusantro tūkstančio euriukų. Bet tai yra gobšumas! Man viena poliklinikos gydytoja kai klausiau, kodėl nedirba privačiai, nuoširdžiai pasakė, kad jai užtenka tiek, kiek moka poliklinikoje. Manau, ji buvo negobši.

 

Medikai priversti imti kyšius, nes jiems per mažai moka. Na tikrai labai sunku išgyventi už pusantro tūkstančio eurų, ypač Vilniuje. Net ne skyrių vadovai sugeba išvažiuoti atostogų į šiltus kraštus du kartus per metus, kai žmona nedirba, o visą šeimą išlaiko tas vienintelis gydytojas. Automobilių paradas prie Santaros klinikų, ten kur gydytojų mašinų stovėjimo aikštelė verčia abejoti tuo, kad jie vos suduria galą su galu. Ir savaitę iki algos valgo tik perlines kruopas, nes vien į darbą tuo automobiliu atvažiuoti kainuoja nepigiai. Ten gi ne dujos ir ryja tie džipukai ne kaip kokia audi. O dar vienas sunkiai paslepiamas „biednumo“ įrodymas – antrinio lygio gydytojų moterų papuošalai. Atkreipkite dėmesį – jokios pigios bižuterijos. Tik nedidukai, bet gerai matomi tokie deimančiukai, apvalučiai perlai – ant rankos žiede, ant pakabuko ir auskariukuose. Viskas suderinta, atrodo kukliai ir yra laabai brangu!

Aš nemėgstu žiūrėti į svetimas pinigines, aiškintis, kaip ten leidžiami svetimi pinigai, bet sutikite, kai jie patys užvedė kalbą apie „sunkią savo finansinę padėtį“, tai labai norisi pažiūrėti, tai kiek ten pinigų byloja apie sunkią padėtį.

Kažkur 3500 eu į rankas. Čia tiek gauna darbštus antro lygio medikas. O jeigu dar jo žmona medikė, tai jie per mėnesį gali turėti ir 7000 eu. O jeigu jie dar kokį kyšį paima už tai kad duoda siuntimą į sanatoriją ar išrašo nedarbingumo lapelį akivaizdžiai nesergančiam – tai čia jau „arbatpinigiai“, nuo jų net mokesčių mokėt nereikia.

 

Kai matai tokius skaičius, paskui pasižiūri į savo gyvenimą, savo artimiausią aplinką ir kažkaip norisi pakramčius lūpas taip santūriai paklausti – o tai jūs neachrenelinot?

 

Manau, tokios algos yra verti greitosios pagalbos skyriuose dirbantys medikai, kuriems reikia gelbėti gyvybes, kai žmogus patiria insultą, infarktą, iš jo bėga kraujas, jam kas nors lūžo. O ne tie, kurie per dieną rutiniškai išrašinėja receptukus, siunčia tyrimams, paskui tuos tyrimus greitai peržiūri ir dar receptukų išrašo. Greitosios pagalbos tarnyboje dirbantys medikai ir operacinėse, slaugos skyriuose dirbančios slaugytojos nusipelnė algos pakėlimo, bet reikšmingo pakėlimo, nes reikia mokėti pirmu atveju, už visas žmogaus psichikos ribas viršyjantį stresą, o slaugytoju atveju, už tai, kad jos atlieka daug darbų (kilnoja, prausia, gydo pragulas), tame tarpe ir psichologo darbą, kai vienintelės žmogų ramina, laiko už rankos, šypsosi, kai pačioms visai nelinksma.

 

Jie sako, kad išvažiuos dirbti į užsienį? Tegul važiuoja. Dabar visi gąsdina išvažiavimu. Čia žmogaus pasirinkimas, kur nori, ten ir gyvena. Slaugytojos jau turi teisę išrašyti receptus, šeimos gydytojai puikiai diagnozuoja. Išsiversime kaip nors be tų antro-trečio lygio darbštuolių-gobšuolių-priverstinių kyšių ėmėjų.

 

Kokia įvairi yra medikų bendruomenė, kaip skirtingai kiekvienas įdeda pastangų į savo darbą, o alga didinti visiems vienodai? Kodėl reikia didinti algą tai, kuri po universiteto daugiau nei karto neskaitė kokio naujo mokslinio tyrimo? Kodėl reikia didinti algą tiems, kuriems net ir padidinus dar vis tiek norėsis imti kyšius, nes taip įprasta ir tokia yra „tvarka“? Mažesniuose miestuose žmonės net žino, kuris ten –auskas visuomet ima kyšius, o kuris geras, gydo šiaip. Didinti algą ir tam –auskui, ir tam geram vienodai? Kodėl reikia didinti algą gydytojui, kuris nemaloniai bendrauja su žmogum, kartais net apšaukia, žiūri iš aukšto, nesuteikia informacijos, kad žmogui kažkas priklauso nemokamai, nesuteikia kompensuojamų priemonių, kurios žmogui priklausytų pagal ligą? Kodėl tokiems reikia didinti algas?

 

Aš tos peticijos nepasirašysiu, nes nesutinku, kad visiems gydytojams reikia didinti algas.

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

33 komentarai apie “Nesutinku, kad gydytojams reikia didinti algas”

 1. Ieva tau trūksta brandos, supratimo ir išsilavinimo. Ar tu kovoji už žmonių gyvybes? Ar tavo naktys ir savaitgaliai būna ligoninėje, užuot namuose su šeima? Ar tu gali ramiai miegoti?
  Bus geresni atlyginimai – bus daugiau specialistų, kurie nebus kaip nuvaryti arkliai ir dar pikti.
  Nusiimk rožinius akinius.

 2. Jei nieks nenori už save kovoti, tai ir gydytojai neturi?
  Mokytis 10 metų? Gydytojai mokosi visą gyvenimą: nuolatinės konferencijos, kartais ir kitose šalyse, išrašymas gerų tarptautinio lygio žurnalų – ir už visą tai reikia mokėti pačiam! Nekalbant apie stetoskopus, aprangą ir kitas priemones darbui… Net maximoje darbuotojams suteikiama aprangą! Jei manote, kad gyvybės gelbismod tik priemime – klystate, net ir šeimos gydytojas tinkamai paskyręs tyrimą, ar nukreipęs reikalingam gydytojui nedelsiant – išgelbės gyvybę. Stresas darbe, dirbant su žmonėmis? Pervargimas? Ar sėdint už langelio tas nuovargis gali lemti žmogaus mirtį?
  Akivaizdu, kad iš arti Jums niekada neteko susidurti su gydytojų darbu, nepažįstate artimai medicinos
  darbuotojų.
  Labai pasisekė Lietuvai, kad gydytojai protingesni mūsų šalyje, nei žurnalistai ir nebijo kovoti už savo ateitį!
  P.s. Esu gyd. rezidentė, dirbu 1,5 etato, darbe praleidžiu apie 280 val per menesį + viršvalandžiai, nes kartais įvyksta nenumatyti dalykai su pacientais prieš pat išeinant, o dar reikia sutvarkyti popierius, turiu maximum vieną laisvadienį per savaitę, gaunu 700-800€ per mėnesį, priklausomai nuo naktinių budėjimų kiekio, dirbu per šventes, nes didesnis tarifas. Apie asmeninį gyvenimą seniai pamiršau.
  Jeigu manote, kad tai yra normalu – aš taip nemanau. Galite leisti išvažiuoti visiems norintiems, bet kas gydys Jus? Jūsų tėvus? Ką darysite, kai nebeliks gerų specialistų, nes anksčiau ar vėliau tiap ir bus. Visi supranta, kad gerai padarytas darbas turi būti tinkamai apmokamas, kad po jo nesuktum galvos iš ko mokėti nuomą ir kaip sutaupyti naujai mašinai, nes sena sugedo…

 3. Gerbiamoji, kodėl trinate rašančiųjų komentarus? Visus 4 psl. ! Labai neetiška, mes irgi turime laisvą žodį į jūsų rašliavas. Taigi, kartoju (tiems, kas domisi realiais gydytojų atlyginimais, nukopijuoti nuorodą, esančią apačioje):

  Gydytojų algalapių kopijos, jei reikia, atsiųsime, ponia, jums tokių daug:

  https://www.facebook.com/seimosgydytojai/posts/1910324188994221

  Įdomu, ką pasakytų LT žurnalistų sąjungos pirmininkas?

  Gėda jums..

 4. Neturiu žodžiù apie tave, Ieva. Matau trūksta išprusimo visame kame:) visu pirma nemanau, kad net verta pradėti lyginti studijù sudėtingumà, kitas dalykas- neakivaizdžiai žmogus mokosi tik savaitgaliais, tai čia tie 5 metai yra ne 5… kitas dalykas medikai 10 metu mokėsi ir dar neturi daktaro laipsnio, jei norėtú tokį gauti, turėtu dar 4 metus paarti 🙂 beje, tu budi naktim? Nemanau. Tai šioje vietoje jau turėtum tylėti. Būtum gera žurnaliste, uždirbtum daug ir nereiktú skùstis. Viena dienà mes būsim tavo daktarais:)))))))

 5. Aš netrinu komentarų. Jeigu jie per ilgi, sistema neleidžia jų publikuoti. Jeigu turite ką pasakyti, o matau, kad turite – susikurkite savo tinklaraštį ir rašykite 🙂 Kaip jūs daug dirbate, kaip mažai gaunate. Nors privačiame sektoriuje tik mokslus baigęs specialistas niekada negauna tokio pat dydžio algos kaip jau patyręs specialistas, reikia pasisemti patirties, užsitarnauti vardą. Tokie dideli krūviai – tai čia ne algos būdu sprendžiama problema, o sisteminė. Kaip medikai sugeba dirbti 2,5 etato? etatas – tai 8 darbo valandos, gali turėti pusantro ir dirbti 12 valandų, bet 2,5? Kodėl neįsikiša kokios tarnybos, kurios prižiūri darbuotojų darbo kokybę? Kodėl nenubaudžia ligoninės vadovo, kuris leidžia tiek daug dirbti savo pavaldiniams? Rašykite savo susireikšminusius tekstus, kaip jūs nabagai aukojatės ir gydote tuos žmogiukus, kurie visai nedėkingi, dar drįsta kažką sakyti. Jau rezidentūroje prasideda tas „dieviškumo“ sindromas ir nesibaigia dar ilgus metus. Man patiko komentaras, kas gydys jus, kai išvažiuos geri daktarai? Gydys blogi. Irgi neneigiate, kad būna blogi gydytojai, o norite algas dabar visiems vienodai pakelti, ir tiems blogiems? Kodėl tada nėra jokio filtro, jokios atrankos – visiems vienodai. Privačiam sektoriuje algos keliamos tik gerai dirbantiems. O paskutinis komentaras man iš viso yra geriausias įrodymas, kad medikai nemoka slėpti savo blogumo. Ji dabar grasina, kad vieną dieną jeigu pas ją pateksiu, ji mane nugydys, negydys, nunuodys? Ir dabar jai pakels algą visų mokesčių mokėtojų sąskaita? Perfrazuosiu jos pačios sakinį: „Būtum gera gydytoja, uždirbtum daugiau ir nereiktų skųstis“.

 6. Tu netik negrazi ir atbaidanti moteris, bet ir dar zemo IQ. Primate. Kitaip sakant – durne.

 7. Pagaliau nors viena žurnalistė parašė tiesą apie medikus. Puikus straipsnis. Su medikais ir neįgalumo nustatymo tarnybos darbuotojais pastaraisiais metais teko daug reikalų turėti dėl mamos ligų (3 std. krūties vėžys, po krūties pašalinimo operacijos – sepsis, chirurgai neatpažino sepsio požymių – ištiko sepinis šokas, mėnuo laiko reanimacijoje, vos išgyveno, po to atrodė kaip iš koncentracijos stovyklos, prasidėjo progresuojanti demencija ir kt.). Tai galiu patvirtinti, kad didžioji dalis gydytojų Kaune (chirurgai, onkologai, reanimacijos sk. vedėjas, onkologinio paliatyvinio sk. vedėja, psichiatrai, jau nekalbant apie neįgalumo nustatymo tarnybos komisijos narius ir šeimos gydytoją, kuri dar turi ir pomėgį rūpintis kam mano motina turėtų užrašyti savo turtą), su kuriais teko susitikti per kokį 5 metų laikotarpį – užkietėję kyšininkai, galima sakyti tikri „reketininkai“, o juk eina kalba apie žmonių ir jų artimųjų sveikatą, gyvenimus, gyvybę – pirmiausiai jie turi matyti atkištus pinigus, kitaip, pasigailėsite, kad iš vis patekote į gydymo įstaigą. Ir kuo sveikatos problemos yra rimtesnės arba jei dėl jų jums priklausytų slaugos pašalpa – tuo reikalaujamos kyšių sumos yra didesnės. Aišku, kaip ir kiekvienoje profesijoje yra žmonių, kurie tikrai turi pašaukimą, dirba iš širdies, neapiplėšinėja žmonių, bet bendras vaizdas yra TIKRAI BAISUS. Medikai žiauriai NUŽMOGĖJĘ. Kitokie dar yra jauni medikai, kurie dar turi nesurambėjusią širdį arba dar kol kas yra sistemos „nesugadinti“.
  Tikrai sutinku su tuo, kad ne visi medikai dirba kokybiškai.
  Taip pat ir mane stebina medikų dejonės apie jų 10 metų mokslus. Tikrai ne jie vieni tiek mokėsi ir tikrai ne jie vieni mokosi ir toliau – visą gyvenimą. Yra kas baigia vienas studijas, po to dar ir kitas, doktorantūrą, apsigina habilitaciją. Ir tai nereiškia, kad jie dėl to šantažuoja kiekvieną sutiktą žmogų reikalaudami pinigų arba verkia visiems dėl „persimokymo“.
  Aš tai sakyčiau – gėda medikams, kad tapo tokie menkystos, pinigų vergai ir taip niekšiškai elgiasi su savo šalies žmonėmis.

 8. Gerbiama Ieva/Daiva,

  Ar Jūs išgelbėjote nors vieną žmogų, ypač vaiką, kūdikį iš mirties nagų? Kartais žmonės tai užmiršta, galvoja, kad pasveikimas ateina savaime, tiesiog nusileidža iš dangaus. Tik vienas pacientas tuo metu yra paklausęs, daktare, kada jūs ilsitės? Ar įsivaizduojate tą savijautą, kai visą parą neatsitraukęs nuo mirštančio naujagimio, turi tėvams pasakyti, kad jau viskas? Kai kelias dienas savigraužoje viską prisimeni ir galvoji, gal dar galėjai kažką pakeisti? Ir tai lyginate su žurnalisto darbu??? Dėkingumo nedaug, užtat pavydo ir pykčio medikų atveju – nors vežimu vežk. Ir nežiau, ar Jums etiška įkainoti tokį darbą ir skaičiuoti kiek papuošalų ant kaklo turi jūsų niekinama gydytoja…

 9. R.gydytojai – nusileiskite ant žemės ir nejuokinkit žmonių su profesijų palyginimais – toks ir yra jūsų darbas – gydyti žmones ir gelbėti gyvybes ir jis tikrai nėra „neįkainojamas ir išskirtinis“ ir nėra taip, kad kitos profesijos nėra svarbios. Nors „susidievinusiams“ gydytojams taip ir neatrodo, bet gydytojai taip pat yra TIK ŽMONĖS ir dargi labai nuodėmingi (su į save lenktais nagais), kaip ir daugelis. Ne Dievai jūs, net jei atlikus tam tikrus veiksmus išgelbėjote gyvybę arba dėl nesuteiktos pagalbos ar klaidingo gydymo ką nors numarinote.
  Dėl ilgalaikio streso ir savigraužos, tai jūsų med. išsilavinimo turėtų pakakti, kad suvoktumėte, kad jei nesusitvarkote su tokiomis emocijomis, galimai pastoviai patiriamomis darbe, turite kreiptis į psichologą arba psichiatrą (kur, beje, galėtumėte pasikonsultuoti kur veda didybės manija). Jei dažniau pagalvotumėte, kad ne dievuliukas, o žmogus esate, tai išvengtumėte bereikalingo susireikšminimo ir graužaties dėl dalykų, kurie nuo jūsų nepriklauso. Kaip žmogus jūs tikriausiai padarėte viską, ką galėjote. O atlyginimai yra didinami už geresnės kokybės darbą, todėl pirmiau pagalvokite, ar tikrai turite ką pasiūlyti visuomenei, kuri mokėtų jums didesnį atlyginimą.

 10. Ir dar R.gydytojai – Įdomumo dėlei galėjote parašyti, kiek dabar Eur reikia duoti kyšio „už gimdymą“? kad į gimusį vaiką nors kas nors pasižiūrėtų… Gaila, kad pamiršote, įdomu sužinoti kaip įkainojate savo neįkainojamas paslaugas. Aišku, tikriausiai pagal rinkos kainą.. tikriausiai nuo 400 Eur?.. kiek dabar tie akušeriai ima Lietuvoje… kiek moterys pasakoja, beveik visoms teko mokėti…

 11. Esu gydytojas, todėl perskaitęs Delfio straipsnį bei nuorodą į jūsų blogą, atklydau čia. Turiu jums padėkoti, nes padėjote man apsispręsti… Man 40m. Gydytoju dirbu jau dešimt metų. Su žmona, kuri taip pat medikė, turime 3 vaikus, gyvename vieno rajono centre, nuomojamame 2k bute. nuo algos iki algos. Paskaitęs diskusiją ir jūsų rašinį suvokiau, kad jeigu net apie mediciną dešimtmetį rašantis žurnalistas taip mato ir vertina mano, kaip mediko darbą, tikėtis, kad jį įvertins mažiau įsigilinusi visuomenė šansų nėra. Akivaizdu, kad savo šeimos ir savo gerove turiu pasirūpinti pats, ir tuoj pat. Todėl nutariau priimti darbo pasiūlymą dirbti Švedijoje. Ačiū, ir likite sveika.

 12. Matyt neveltui pati mokėtės vakariniame ir dar teršiate Ievos vardą su savo „išmintim“ 🙂 Kaip galite lyyginti dvi skirtingas profesijas??? Parašyti receptukų?? O kad žmogų „nugyditi“ galima tai jau vienodai?:) Juk visose sferose kur yra bendravimas su žmonėmis reikia „koliotis“, BET NE GYDYTI! Visiškai į pušį atsitrenkusi sapaliojat tokias nesąmones 🙂 gal Jums pačiai reikia gydytojų pagalbos?:) Oj..atsiprašau, juk visi išvažiuos ir nebebus pas ką nueiti, nebent pas kokį šundaktarį 🙂 sekmės Jums su tokiu mąstymu 🙂

 13. Miela žurnaliste,
  Jūsų straipsnis labai piktas ir paviršutiniškas. Tiesa yra tame , kad Lietuvos sveikatos sistema yra visiškai išbalansuota, išardyta , dėl to kenčia ir pacientai , ir medikai..
  Nevystysiu šios temos , nes nežinočiau nuo ko ir pradėti , nors sveikatos sistemoje dirbu nuo 1985 m…
  KYŠIAI-Taip, negaliu nesutikti , kad turime korumpuotų gydytojų , bet ar neturime korumpuotų žurnalistų , pedagogų , valstybinių įstaigų vadovų, seimo narių , kunigų? Tikriausiai nepaneigsite, kad jų buvo ir bus , kad ir koks ten atlygis bebūtų…Klausimas- o kas ir kodėl tuos kyšius duoda? Mes patys, norėdami SAU išskirtinių sąlygų , gydytojo ar slaugytojos profesionalumo ir patirties už 50 , 100 ar net viso 1000 eur nenusipirksi , ir kodėl , tikriausiai suprantate ir Jūs 🙂 Mes patys pacientai įvedėme tokią madą -“ babkių “ daviau -dabar apie mane šokinėk ir daryk nusikaltimą… Turėjau ne vieną operaciją- niekas nieko iš manęs nereikalavo- gavau viską kas priklauso,ką apmoka ligonių kasos, aišku nesiveržiau per kitų pacientų galvas, norėdama gauti išskirtinių sąlygų . Tiesa , po sėkmingos operacijos , po kurios atgavau gyvenimo džiaugsmą , atsilyginau gydytojui , nunešiau 50 eur ir aš to visai nesureikšminu ,ir nelaikau kyšiu( niekas nieko iš manęs nereikalavo) norėjosi iš širdies,bent kiek atsidėkoti- gal kokią knygą nusipirks ar žmoną į restoraną nusives …Jeigu patys pacientai ims ir nebeduos kyšių – ar sugrius medicinos sistema? Ar gydytojai visus ims ir nugydys ? Ar nebeoperuos ar nuoperuos ? Ne, tikrai , taip neatsitiks , tą suprantate ir Jūs , žurnaliste:) Taigi, reikia bausti kyšio davėjus , automatiškai nebeliks ir kyšių ėmėjų 🙂 Ar Jums dabar šautų į galvą duoti kelių policininkui kyšį už padarytą nusižengimą ? Tikriausiai ne , o visai neseniai galėjai “ susitarti “ :)…Mano manymu , Jums prieš Medikus ( jų tikrai yra daug daugiau labai gerų ir profesionalių , nekorumpuotų negu atvirkščiai ) nulenkti galvas ir įsigilinti į jų problemas , o ne purkštauti , kaip kokiai vanagaitei su savo paviršutinišku straipsniu.Jeigu save vadinate profesionale žurnaliste , tai ir plunksną linkėčiau valdyti profesionaliai 🙂 Sėkmės!

 14. Gerbiami gydytojai, jūsų juodais pinigais (kyšiais) gaunamos sumos yra per didelės ir korumpuotų gydytojų procentas yra per didelis, kad visuomenė dėl jūsų atlyginimų, kurie pažiūrėjus į išeksponuotus algalapius tikrai neblogai atrodo Lietuvos kontekste (priedai ir pan.), būtų apkrauta papildomais mokesčiais. Kada nustosite šimtais ir tūkstančiais eurų imti iš žmonių nelegalų atlyginimą už operacijas, gimdymus, už valstybinių pašalpų-invalidumų paskyrimą, ligonio „buvimo skyriuje“ laikotarpį, už skubos tvarka atliekamą būtiną tyrimą, už tai, kad psichiatras „pamatytų“ žmogaus negalią ar apskritai „dėmesį“ pacientui – tai tuomet ir skųskitės ir reikalaukite. O šiuo metu būtų gerai, kad mokesčių inspekcija pasidomėtų iš kokių „atlyginimų“ kai kurie medikai gyvenama prabangiuose namuose ir važinėja Lexusais ir į Egiptus po porą kartų į metus, jei jau visi tokie vargšai. Jau nekalbant apie medikų bendradarbiavimą su vaistų gamintojų kompanijomis ir iš ten išplaukiančia nauda.
  Gydytoja Vita naiviai aiškina, kad jai kaip medikei nereikėjo duoti kyšių už ooperaciją – todėl ir nereikėjo, jei jūs medikė. Ir kad pacientai įkyriai DUODA kyšius, o vargšai gydytojai PRIVERSTI juos priimti. Nesekite gerbiamoji pasakų – gydytojai seniai įvaldę profesionalų meną „išmušinėti pinigus“ iš pacientų ir pacientas yra PRIVERSTAS duoti kyšį saugodamas savo arba artimojo sveikatą ir tai tikrai nemažus pinigus.
  O žurnalistė rašo taip todėl, kad tai yra visų ir taip žinoma tiesa. Tik mūsų medikai dar vis bando vaizduoti nekaltus avinėlius, dirbančius (dar klausimas kiek tų tikrai gerų gydytojų iš vis yra, juk daugelis pabaigę mokslus tik per pažintis ar tėvelių dėka) labdaringai, tačiau neblogai gyvena iš nelegalaus atlyginimo, nemoka mokesčių nuo didelių sumų pinigų, atmestinai dirba, naudoja valstybės turtą ir resursus savo asmeninio „biznelio“ reikmėms. Tikrai neblogi norai pas medikus – ir dirbs kaip norės ir pagal kokius norės įkainius kyšius gaus ir patys save, ir savo darbą vertins, ir atlyginimus nusistatys, atrodo, kad Lietuvos žmonės visi būtų durni ir akli ir nesilankę gydymo įstaigose. Iš pacientų mokesčių gauna atlyginimus, bet pacientų nuomonė jiems visiškai nesvarbi. Atsirado mat „neliečiamųjų“ kasta.

 15. Pasvarstykim, kas baisiausia gali atsitikti, jei staiga Lietuvoje neliktų nei vieno žurnalisto?
  Man labai įdomu, kas sugalvojo šią visiškai nereikalingą specialybę? Ar negali žurnalisto darbo dirbti bet kuris žmogus – jei tik jis moka rašyti? Kam apskritai reikia universitetinio išsilavinimo, ar bet kokio išsilavinimo, norint būti žurnalistu? Ką jie ten mokosi? Kaip klausimus uždavinėti? Kaip lietuviškai rašyti? Tam yra vidurinė mokykla, iki 9 klasės to visko galima išmokti.
  O dabar apie straipsnį:
  1) 10 metų mokslo. Mokslas mokslui nelygu. Medikai beveik viską, kas išmokta, privalo nuolat prisiminti ir gilinti žinias. Žurnalistams apskritai nereikia nieko prisiminti.
  2) Tiek keleivinio lėktuvo pilotas, tiek operuojantis chirurgas ar meningokokinę infekciją vaikui diagnozuojantis pediatras, tiek maximos kasininkas, tiek nesąmones rašantis žurnalistas – aptarnavimo sferos darbuotojai. Bet net Vladimiras Iljičius nedrįso teigti, kad tai yra analogiškos profesijos ir turėtų būti apmokamos vienodai.
  3) Gydytojų parkingas prie santaros klinikų. Suskaičiuokit automobilius, suskaičiuokit visus (gydytojai, rezidentai, bps, slaugės, valytojos, elektrikai, administracija, kiti) santarų klinikų darbuotojus. Koks procentas gausis? Toje aikštelėje laikomos administracijos + vedėjų auto. Ne paprastų gydytojų. Apie kuriuos ir kalba peticija.
  4) Pripažinkit, šis straipsnis buvo feikas – niekaip netikiu, kad protaujantis žmogus gali turėti tokią nuomonę. Niekaip.

 16. Didzioji zurnaliste,vaidini tokia kieta,įsivaizduok,kad stovi prie mirstancio ligonio lovos ir prasai motinos,kad atiduotu savo vaiko organus…

 17. Liepa cituoju Jūsų postą:
  “ Gydytoja Vita naiviai aiškina, kad jai kaip medikei nereikėjo duoti kyšių už ooperaciją – todėl ir nereikėjo, jei jūs medikė. Ir kad pacientai įkyriai DUODA kyšius, o vargšai gydytojai PRIVERSTI juos priimti. Nesekite gerbiamoji pasakų – gydytojai seniai įvaldę profesionalų meną „išmušinėti pinigus“ iš pacientų ir pacientas yra PRIVERSTAS duoti kyšį saugodamas savo arba artimojo sveikatą ir tai tikrai nemažus pinigus“
  TAI PACIENTAI SUKŪRĖ ŠIĄ SISTEMĄ – NORĖDAMI YPATINGOS NAUDOS SAU .Paklauskite pati savęs kodėl Jūs davėte kyšį ? Tikriausiai norėjote kažkaip kitaip prasukti reikalus …Kodėl privačiose klinikose niekas neduoda KYŠIO ? Todėl ,kad viskas aišku kiek ir už ką mokėsi , o valstybinėse- ligonių kasos ( į kurias suplaukia mūsų visų sveikatos pinigai) , nelabai gali paaiškinti ką apmokės , ko neapmokės, ar skirs pinigų ar ne, ar kvotos išnaudotos , ar ne t.t. ..Ir tada atsitinka tokie dalykai : aš duosiu daktarėliui kyšiuką , gal kaip nors sutvarkys mano įstigusį reikaliuką…nors man tokios privilegijos ant ligonių kasų ir nepriklauso…Tada ir gaunasi pagal liaudies patarlę : patys muša , patys rėkia , ką čia ir bepridursi 🙂
  Ir dar
  Norėčiau , kad Jūs apsilankytumėte pvz Antakalnio klinikoje prie šeimos gydytojų kabinetų , kad įsitikintumėte su kokiais kyšiais ten sėdi senjorai 🙂
  Taip pat rekomenduočiau Jums ir žurnalistei , bent savaitę padirbėti ligoninių priėmimo skyriuose , operacinėse , pabudėti naktimis , o rytą vėl konsultuoti ligonius, kaip niekur nieko , nors ir operavai 7 val naktį ir dar su persekiojančia mintimi -ar viską padariau gerai , ar pacientas išlaikys, o dar plius : tavo mamai , vaikui, vyrui problemos …? Taip pat siūlyčiau padirbėti su policija ir gaisrininkais , nes tai patys artimiausi medikų darbdaviai ir kolegos 🙂 Gal Jums, tada, Liepa ir žurnaliste, “ čakros atsivers “ pabuvus tokio pobūdžio „realybės šou“ ? Tikrai nebus panašu į kompiuterio mygtukų spaudymą … pažadu , bus labai daug įspūdžių ir įsimintinų ilgam…Norėtusi tada perskaityti Jūsų abiejų postus 🙂
  Tikiuosi , kad pasiryžote tokiems iššūkiams vardan savo tiesų? Medikų komanda Jus tikrai priims 🙂

 18. Oi kiek medicinos studentų. Na, keliems atsakysiu:

  a) Kiek gi jūsų tiesiogiai „gelbėjat gyvybes“ ? Tai, kad studijuojat mediciną ar ten dirbat – nereiškia, kad jūs gelbėjat gyvybes. Iš visų medikų gyvybes gelbėja vienetai. Nemanipuliuokite.

  b) Autorė kalba apie klientų aptarnavimo specialistus. Bet kam taip eiti toli? Gyvybes gelbėja ir kiti valstybiniam darbe dirbantys žmonės – gaisrininkai, policininkai. Šiems dviems dar ir į ugnį reikia lysti ar ginti kažką nuo ginkluotų, girtų ir pan veikėjų. Jie ne tik gelbsti gyvybes, bet rizikuoja ir savo. Už 600. Turit gėdos, pižonai?

  c) Medikai dirba didesniu krūviu savo noru. Už pusę etato ar pilną gauną normalią sumą ir prisideda papildomai dirbdami privačiose klinikose, kur taip pat pompuojami valstybės pinigai. Parodykit man, kas atsisakytų dviejų po pusę etato arba 1,2 etato už 1500 iš valstybės tarnautojų.

  d) Korupcija medicinoje yra milžiniška. Pradedant nuo elementarių kyšių, baigiant tokiais dalykais kaip konferencijos, dovanos ir pinigai už tinkamus receptus, rekomendacijas iš formacininkų.

  e) Ir kitos nesąmonės. Programuotojai irgi turi nuolat atnaujinti žinias. Teisininkai taip pat. Valstybės tarnautojai irgi. Ir parkingo jie irgi nemokamo dažnai neturi.

  Akivaizdu kas yra medicinos studentų dauguma – pižonai, turtingų tėvelių išpindėję vaikučiai. Argumentai ir protavimas vos kruta. Ir tikrai baisu dėl Vitos grąsinimų – „medikų komanda jus priims“. Su tokiom galvom, kad ir už 5 tūkst. eurų pas tokius baisu bus eiti.

 19. manau, kad atlyginimų didinimas procentinis nėra socialiai teisingas, teisingiau būtų įvesti minimalios gydytojo algos dydį per mėnesį, pavz. 1500eurų į rankas. Tada būtų aišku, kad mažiausiai uždirbantys medikai nebus išnaudojami

 20. @Ieva/Daiva
  Stiprybės ir nusiraminimo tau ištveriant šią „širšių lizdo pajudinimo“ audrą.
  Pilnai suprantu tamstos nusivylimą šiuolaikine, bei mus supančia medicina. Bet juk supraskim jog kone visam šiuolaikiniam pasaulyje analogiška situacija (farmacininkai valdo ir „muzika užsako“). Mūsų kraštas išsiskiria tik kad didžiausiom kainom ir mažiausiom algom 😉 na ir dar žinoma ir kyšiais (nes lietuvį iš CCCP galėjom ištraukti, bet CCCP iš lietuviukų niekaip nesitraukia)

  @Konkorežis
  Labai teisingos ižvalgos.
  Mano pritarimas ir pagarba 🙂

  @Daktarai/Gydytojai
  Didžiausia pagarba visiems tiems kurie žmones gydot ir darot tai iš savo pašaukimo ir noro padėti jiems, o ne dėl pajamų ir t.t..
  Ir dydis mano nusivylimais ir nepagarba tiems, kurie turi tik vieną „šventą tikslą“ ->$/€, vardan kurio aklai tarnauja farmacininkams

 21. Tik visiškas bukaprotis gali sulygint gydytojo ir žurnalisto profesijas, tokiems “žurnalistams“ kaip jūs ir minimali alga per didele. Aišku, kad gydytojų (taip pat gaisrininkų-gelbėtojų bei policininkų) algos turi but gerokai didesnės juk nuo jų darbo žmonių sveikata. Visam pasaulį taip yra ir taip turi būti.
  P.S. man atrodo, kad “ IEVA“ tik pavydit kad pati negauna tokios algos, nors už tokius durnus kliedesius (pasikartosiu) jums ir minimali alga per didele.

 22. Konkorezi ,
  „Akivaizdu kas yra medicinos studentų dauguma – pižonai, turtingų tėvelių išpindėję vaikučiai. Argumentai ir protavimas vos kruta. Ir tikrai baisu dėl Vitos grąsinimų – „medikų komanda jus priims“. Su tokiom galvom, kad ir už 5 tūkst. eurų pas tokius baisu bus eiti.“
  Kad “ paiziojimai“ įgautų prasmę – pabūkit su tais pižonais ir išpindėjusiais vaikučiais , bent savaitę ,kaip ir siūlau – priėmimuose , operacinėse , reanimacijose , šeimos gydytojų kabinetuose ….. Suprasite iš ko susideda gyvenimas…
  “ Parodykit man, kas atsisakytų dviejų po pusę etato arba 1,2 etato už 1500 iš valstybės tarnautojų.“
  Valstybės tarnautojai…Ar nemanot , kad ten ir sulenda tie , kurie apskritai niekur netinka ? Mano nuomone , jiems ir minimumas būtų per daug:) Popieriukus nuo iš vienos vietos į kitą perkelti tikrai daug proto nereikia, o jau pernešti į kitą kabinetą jau tikrai jiems būna iššūkis … Tik žinoma ,ten “ korupcijos ten nėra“ 🙂 , juk jie valstybės tarnautojai:) Pasidomėkite , kiek bereikalingų valstybės tarnautojų sėdi SODROJE, ligonių kasose, kur nuplaukia mūsų sumokami mokesčiai skirti mūsų sveikatos apsaugai ir koks procentas skiriamas mums , kodėl priklausančio mums vizito ( nesakysiu ,kad nemokamo, nes mes už tai jau apmokėjome ) reikia laukti 2-3 mėn. , bet jeigu ęsate pasiryžęs dar kartą apmokėti ir turite iš ko – paslaugą galite jeigu ne tą pačią dieną , kitai tai tikrai.Kodėl ? Siūlyčiau paklausti valstybės tarnautojų iš ligonių kasų – Dievų medicinoje… Gydytojai turi jų atsiklausti ( užklausti el. paštu) , ar bus apmokėta klinikai už pvz. ambulatorinę reabilitaciją pacientui po traumos ( gana sunkios) , kuris 27 metus dirba ir moka nemažus mokesčius?! Dažnai atsakoma – jūsų klinika /poliklinika/ligoninė kvotas jau išnaudojo.. tegu pacientai susimoka patys 🙁 Ir tiems medikams tokiu atveju daryti ? Taigi , kol pas mums LT nebus normalios draudiminės sveikatos apsaugos sistemos ( pav. Vokietija , Italija , Suomija , jau ir Estija ) , kol neišnyks bereikalingos grandys iš sveikatos apsaugos sistemos SODRA ( kuri surenka ) ligonių kasos ( kuri skirsto ir taip paskirsto kad už paslaugas susimokome dar kartą , arba jau duodame kyšį) tol ilgai dar neišnyks korupcija , kyšiai , nepasitenkinimai . Vokietijoje duodamas kyšį gydytojui būtum labai jau nesuprastas – gal tau su proteliu negerai 🙂 jeigu esi draustas ir moki draudimo kompanijai – tavimi pasirūpins draudimo kompanija , jeigu esi “ valkatėlė“ ar šiaip vengi mokėti mokesčius ( ko LT apstu) tavo gydymą apmokės savivaldybė, bet tik extra paslaugas , o jeigu reikės ilgesnio ir sudėtingesnio gydymo- kreipkis į labdaringas organizacijas ( ilgesnio gydymo ar reabilitacijos savivaldybė tau neapmokės ir iš ligoninės būsi išmestas į gatvę tikrąją prasme ) Žiauru , bet teisinga..
  Atsakykite , kokia būtų diferencijacija suteikiamoms medicininėms paslaugoms ( pagal dabartinę sveikatos apsaugos sistemą ) jeigu mano mėnesines įmokas SODRAI yra : 200 e ar 36 e , ar 0 e ( jeigu jau kokius 5 metus dirbu etatiniu bedarbiu ir už mane moka SODRA) – JOKIOS! Visos sąlygos parazituojantiems 🙂 Taigi , esmė yra pačioje sveikatos apsaugos sistemoje , valstybiniuose sprendimuose…,o Valstybei patogu- neduoti nei pacientui , nei medikui , susitarkit jūs ten kaip nors 🙂

 23. Na turiu pasakyti kad lb idomus straipsnis, bet jusu 10 metu zurnalistikos mokymosi irgi nieko nereiskia, nes net paprasto HTML ir puslapio formatavimo nemokate. Jeigu jau norisi online zurnalistu padirbeti, tai reikia ir ta zinoti ir biski su SEO pasidarbuoti, be to tureti daugiau pavyzdziu savo argumentams. Nes siaip tai skamba kad tiesiog savo nepasitenkinima reiskiate kad daktarai noretu daugiau pinigeliu. Kiekvienas turi teise savo nepasitenkinima isreiskti, bet jeigu tai jau yra pamokamasis straipsnis tai turetu buti daugiau informacijos irodyti skaitytojams kuom jusu nuomone yra pagrista.

Parašykite komentarą