Ryte įlindai į Facebook’ą – susišikai visą dieną

Manau, visi turime savų rytinių tradicijų. Aš mėgstu pasidaryti kavos ir kokią valandą lėtai prabusti: prisiminti sapną, vakarykštės dienos įvykius, pažiūrėti, kas suplanuota nuveikti šiandien, kartais skaitau knygą, žurnalą, kartais ieškau kokios mane dominančios informacijos internete, kartais išsitraukiu apps’ą ir pasimokau anglų kalbos. Tačiau vakar padariau kvailystę – įsijungiau Facebook’ą ir nuotaika susišiko visai dienai.

Dar darydamasi kavą galvojau, kaip įdomiai sapnavau – mano gera pažįstama kartu su dukra, pasirodo, pradėjo kažkokį malkų pervežimo verslą. Ir sapne ta miela moteris, šiame pasaulyje užsiimanti žmonių sielų gydymu, net iš veido pasikeitė, tapo tokia su slepiamo agresyvumo išraiška, kaip anksčiau (gal ir dabar dar) dirbdavo tokios moterys turguje. Mąstau aš apie tą savo pažįstamą ir jungiu FB.

O čia tik pyst: švedijoje gyvai transliavo moters išprievartavimą, Greta atsistatydino iš Seimo, kažkokioje visažisčių grupėje kažkokia durnelė įkėlė tiesioginę transliaciją iš porno saito su nusirenginėjančia kiniete, vienas antras trečias žurnalistas piktinosi kokia nors laida, kokiu nors interviu, kokiu nors politiku ir t.t., ir pan.

Uch!.. O mano sapnų pasaulyje dar lyg tai mačiau didelę peliukų šeimą, bet visus tuos prisiminimus kaip škvalo banga nuplovė. Ir likau tokia, su jausmu kaip po škvalo. Ką dabar daryti nuo pat ryto gavus dozę tokių visokių visokiausių naujienų? Vien tos prievartavimo gyvos transliacijos galėtų pakakti mėnesiui, nes tai piktina, kelia įniršį ir dar milijoną emocijų. Jas reikės kažkaip nuraminti, kur tai padėti, gal paskui aiškintis, kaip tiems prievartautojams baigėsi, ar buvo imtąsi kokių sankcijų prieš juos ir kaip iš viso taip galėjo nutikti? Bet gi ne, lengvai pasuki pelės ratuką ir tu jau turi kitą temą – Agnytė prisišniojo per glamūrinį renginuką. Ir vėl kitos emocijos, ir klausimai sau, kaip čia man ją vertinti, kaip jos poelgis paveiks masių sąmonę. Nusprendžiu, kad pagal vestuvių (paėmiau kaip klasikinio renginio pavyzdį) tradicijas turi būti nesuplanuotų dalykų, kurie paverčia renginį įsimintinu. Vestuvėse populiariausias reiškinys yra muštynės, čia gi glamūūūras, tai girta ikona buvo pats tas. Dabar tai virs istorija, kai galima bus sakyti, taigi atsimeni, dar tais metais Ikona girta į sceną lipo…

Gerai, kad užteko jėgų uždaryti FB langą ir padėti telefoną į šalį. Pabaigiau gerti kavos likučius ir supratau, kad daugiau niekada ryte nejungsiu Facebook’o, nes jis įneša sumaištį visai dienai, nes suteikia informacijos, kurios man visai nereikia, nes jis griauna ne tik ryto harmoniją, jis sušika visą dieną. O kai ryte neįjungi, tai dienos metu tam kažkaip neatsiranda laiko, o vakare jau įlendi su visai kita nuotaika, tipo „na ir kas čia pas jus nutiko šiandien?“. Taip, tikriausiai, kaime gyvenančios moterys kalbina savo vištas, kai ateina vakare jų pašerti.

Ieva

foto

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

Parašykite komentarą