Dienos reabilitacija Santariškėse. Įspūdžiai

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „kinesitherapy“

Kažkur rugsėjo pradžioje nusprendžiau šeimos gydytojai pasiskųsti, kad jaučiu skausmą krūtyje. Išreiškiau jai savo nerimą dėl galimo auglio, į ką ji šyptelėjo, bet nusiuntė pas mamologą. Man kažkaip visuomet stebuklingai pavyksta pataikyti nueiti pas tuos trečio lygio gydytojus jau kitą dieną, nes aš būdama laisvai samdoma, galiu ateiti kad ir antrą valandą dienos. Žodžiu, mamologė irgi pasijuokia dėl mano nuogąstavimų dėl vėžio, pasako, kad viskas gerai, o kai pasitikslinu „tai dėl ko skauda?“, ji atsako, kad priežastis yra neurologinė – raumenų įtampa, spazmas, gal kokios druskos kaklo srityje. Ir pataria kreiptis į kineziterapeutą. Kai po savaitės neurologė išrašydama vaistus pasiteirauja gal visgi turiu kokių nors skundų, atsimenu šį nutikimą kaip pokštą tipo „o mes dar ir kitomis ligomis mokame sirgti“, gydytoja labai rimtai sureaguoja ir pasako, kad gali išrašyti siuntimą reabilitacijai, nes raumenų įtampa čia rimtas dalykas. Pamąstau savaitę ir pagalvoju, kad jeigu jau „rimtas dalykas“, reikia imti tą siuntimą. Juolab, kad pati jaučiau, jog vis labiau man smagu sėdėti susilenkus, o nuo tokio sėdėjimo kažkaip be priežasties pradeda skaudėti nugarą. Žodžiu, gaunu siuntimą, skambinu reabilitacijon ir mane užrašo konsultacijai pas reabilitologą. Taip praeina pusantro ar du mėnesiai ir aš sėdžiu Santariškių reabilitologės Linos Butėnaitės kabinete.

Prieš metus (nors jau galima sakyti beveik prieš du metus), vasario mėnesį aš buvau gavusi irgi dienos reabilitaciją. Tos reabilitacijos įspūdžius galite paskaityti čia. Rašiau, kad tada reabilitologė labai taupė procedūras, šį kartą gavau tiek, kad net apšalau. Man paskyrė:

darsonvalizacija rankoms (čia tokiom didelėm šukom šukuoja, elektros procedūra) – 10 procedūrų;

grupinė kineziterapija – 10 procedūrų;

vertikali vonia grupėje (čia taip sovietiniu stiliumi vadinama mankšta baseine) – 5 procedūros;

perlinė vonia – 10 procedūrų.

Kai man išdėliojo tas procedūras laike gavosi 3 savaitės. Dvi savaites mankšta sausumoje ir ta elektros procedūra, o trečią savaitę procedūros vandenyje. Norėjau, kad duotų kokį nugaros masažą, nes kaip tą įtampą atleisi. Gydytoja patikino, kad masažų man nereikia, reikia stiprinti, o ne atpalaiduoti nugaros raumenis. Na, gerai, gydytoja sako – gydytoja gal žino…

Reabilitacija turėjo pasekmių – dabar tepu sprandą diclofenako tepalu, nes taip skauda, kad paryčiais verčiantis ant šono, kai mosteli ranka, skausmas ima veikti geriau nei žadintuvas. Kaip čia taip nutiko? Kad aš pati nesuprantu. Galbūt perpūtė baseine, galbūt taip tempiamas raumuo nusprendė parodyti, kas čia viršesnis ir susiorganizavo uždegimą, kad baigtųsi tie kankinimai judesiu 🙂

Šiandien šiek tiek šnektelėjau su Regimantu Lukoševičium, kuris viską žino apie raumenis, krūvius ir mankštinimąsi. Jo manymu, man visgi reikėjo masažų tame reabilitacijos procese. Jis pasiūlė nesigriebti rimtų tepalų, šildyti raumenis pirtyje ir išbandyti kokį masažą medumi. Žinoma, daryti toliau išmoktus kineziterapinius pratimus. Ir tingūs mano raumenys vieną dieną susitaikys su nauja realybe.

O pasvarstymai mano po šios reabilitacijos tokie – jeigu gavote dienos reabilitaciją, negalvokite, kad jūs ten viską iki 12 val. pasidarysite, o paskui sau galėsite darbus dirbti. Nesidirba, nes po to jaučiau kažkokį nuovargį, norėjau miegoti ir miegojau. Savijauta buvo tokia nedarbinė, kad teko kelias dienas praleisti, nes aš nenudirbau darbų. Manau, kad dienos reabilitacija tinka tik vyresnio amžiaus žmonėms, kurie paskui gali sau užsukti į parduotuvę, grįžę ką nors pasiruošti valgyti ir leisti laiką namuose. Dienos reabilitacija visai netinka tiems, kurie dirba. Jeigu dirbate darbovietėje, imkite nedarbingumo lapelį. Nors čia jau kitas klausimas – kas ten jus išleis 3 savaitėms…

Na bent jau aš žinau, kad reabilitacija ir darbas yra visiškai nesuderinamai dalykai.

Aišku, liko ir gerų, ir nelabai gerų įspūdžių. Geri įspūdžiai:

  • maloni kineziterapeutė, kuri vienu metu dirbo su 4-5 skirtingų diagnozių (traumų) žmonėmis;
  • didelis baseinas su keliais vandens lygiais, todėl neturėjau baimės paskęsti, nes aš gi plaukti nemoku;
  • pamodernintos reabilitacijos centro patalpos;
  • įdomus nestabilios platformos treniruoklis, ant kurio pavaikščiojus 3 minutes, jaučiausi kaip bėgiojusi valandą laiko.

Negerą įspūdį paliko:

  • keistai neapmąstyti patalpų dydžiai, pavyzdžiui, kineziterapinėje salėje 1 veidrodis, prie kurio gali dirbti 1 žmogus, o vienu metu yra 3 pacientai, kuriems reikia veidrodžio.
  • Labiausiai neapmąstytas persirengimo rūbinės prie baseino dydis. Užrašyta būna apie 8-12 moterų, o persirengimo rūbinėje taip pasispaudus telpa 3… Rimtai. Ir dušai tik 4.
  • Ir dar iš tos rūbinės durys atsidaro tiesiai į koridorių, kuriame vaikšto visi lankytojai. Nors čia dar moterys buvo supratingos, tai kuri ruošdavosi išeiti, pasakydavo ir likusios prisidengdavo.
  • Labiau jaučiausi nudizmo light tradicijas puoselėjanti darsonvalizacijos procedūros metu. Sėdi 5 aukšte priešais langą, liepia nusirengti iki liemenuko ir žiūri ten pro langą. Aš vis pamenu vieno kolegos operatoriaus taisyklę „jeigu tu matai, vadinasi, mato ir tave“. Aš mačiau koridoriais einančius žmones, kabinetuose dirbančias gydytojas. Ant langų ten nebuvo užuolaidų, kad galima būtų paprašyti užtraukti.
  • Gerokai nuotaiką gadino ir kažkokios piktokos, suirzusios darbuotojos, nežinau, kaip ten jas reikia vadinti – slaugytojos gal. Jos registruoja, atlieka visas procedūras, paaiškina, kad į baseiną reikia užsidėti kepuraitę, padeda kryžiuką tavo kortelėje, kai jau išeidinėji… Aišku, jeigu būtų bjaurumo rinkimai, nugalėtų ta, kuri vedė mankštas baseine 🙂 Viena moteris turėjo kvailumo pareplikuoti, kad šian vanduo lyg ir šaltesnis, tai ta ten taip išvartė, kad visi buvusieji vandenyje suprato, jog ją ką tik išvadino „pilnaties paciente“.

Bet kokiu atveju, džiaugiuosi, kad gavau tą reabilitaciją. Dabar turiu pratimų rinkinuką, kurį planuoju daryti, nes jau po kelių dienų supratau, kad galiu sėdėti tiesia nugara ir nelinkti į priekį! Žodžiu, tai veikia.

Man tik vis kilo minčių dėl reabilitacijos kaip reiškinio, tiksliau, dėl tos galimybės gauti tas procedūras. Aš darau išvadą, kad norint gauti reabilitaciją tu turi būti šiek tiek negyvas arba gal sumokėti kokį kyšį, kad ją gautum. Kai man paskyrė tiek procedūrų, aš net susipergyvenau, kad gal man jau labai prastai 🙂 Kadangi kyšio nedaviau, tai nusprendžiau, jog atėjau ketvirčio pradžioje, kai dar visos kvotos neišdalintos. O dėl mokėjimo už reabilitaciją, pasiskaičiavau, kiek valstybei kainavo mano pasisveikatinimas. Santariškės kainų nepateikia, tai pasirėmiau kita sanatorija, kur galima gauti paslaugas valstybinėmis kainomis ir štai kas gavosi:

vertikali vonia 4.5 eu x 5 kartai – 22.5 eu

darsonvalizacija 1.90 x 10 kartų – 19 eu

grupinė kineziterapija 5.90 x 10 kartų – 59 eu

perlinės vonios Pušyno kelyje nėra, tai pažiūrėjau ką siūlo privatininkai. Radau, kad akcijos variante gali būti 10 eu, bet manau, kad būtų pigiau, tai grubiai sakykim 6 eu x 5 kartai – 30 eu

Viso turim 130.5 eu.

Tai kiek jūs neštumėte kyšio, kad gautumėte sanatoriją? 50 eu, 100 eu? Tai ar verta? Geriau tada eiti privačiai, skirti tam 200 eu ir bus malonūs veidai, erdvūs persirengimo kambariai, daugiau pagarbos nuogam kūnui ir tie patys profesionalai.

Ši reabilitacija – į patirčių krepšelį, kai viskam pasibaigus pasakai sau „kitą kartą žinosiu“…

 

Ieva

foto iš čia

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

1 komentaras apie “Dienos reabilitacija Santariškėse. Įspūdžiai”

  1. Prašyčiau apie mano geriausia Reabilitologe Lina Butenaite rašyti pagarbiai ji žino ką daro ir ką skiria esu jos pacientas Veteranas Santariškių Reabilitacijos skyrių lankau jau nuo 1993 metu vasaros ir ne viena karta pastate mane ant koju

Parašykite komentarą