Ir vėl apie pinigus

 

Žinau, žinau, viešai kalbėti apie pinigus, jų trūkumą ar perteklių kažkaip netaktiška, nepadoru, žemas lygis, bet mane jau kuris laikas kamuoja ši problema ir, rodos, aš radau sprendimą. Sprendimą, ką daryti, kad eurinio kainų pakilimo fone nereikėtų važiuoti apsipirkti pas lenkus ir išlipti iš žemesnio socialinio sluoksnio, į kurį neišvengiamai daugelis buvome numesti dėka lietuviško valiutų konvertavimo 1:1, t.y., buvo 10 litų – dabar 10 eurų. Tapau varguoliu ir dabar net turiu varguoliško pirkėjo atmintinę.

Aš jau ne vienam pasiskundžiau ir rašiau į „7 dienos“, kad praėjus metams po euro įvedimo aš ėmiau jausti siaubingas to pasekmes – nėra pinigų. Ir pasikalbėjus su žmonėmis, nuklausius vieną kitą pokalbį parduotuvėje, aš supratau, kad daugelis susiduria su ta pačia problema: pinigai parduotuvėje tirpsta, o prekių už tuos pinigus įsigyjama mažiau. Bėda tame, kad pinigai leidžiami ne tik prekėms, yra dar paslaugos, kurios iš viso pabrango iki kosminių aukštumų. Būtent tokia situacija privertė dažną galvoti, kad jis tapo bėdžiumi, varguoliu ir nusirito bent keliais laipteliais iš savo buvusio socialinio sluoksnio žemyn. Aš irgi ėmiau taip galvoti. Ir net ėmiau elgtis kaip varguolis:

MAISTAS

 • pradėjau pirkti pigesnes maisto prekes, visokius ten Favorit ir Optima linija prekes (tai, beje, labai efektyviai sumažina išlaidas, jautiesi apsipirkęs kaip anksčiau – maišelis pilnas, pinigų išleidai mažai);
 • pradėjau pirkti tik tas prekes, kurios pažymėtos, kad yra akcijinės (nuėjau dar toliau, bandau atsiminti buvusias tų prekių kainas, kad manęs neapgautų su netikrais kainų mažinimais. Atsiminti sunku, nors vis motyvuoju save tai daryti primindama, kad naujos informacijos įsiminimas labai naudingas smegenų ląstelėms, Alzheimeris gal net vėliau ateis);
 • pradėjau pirkti lenkiškus pieno produktus (skaudančia širdimi atsisveikinau su ekologišku lietuvišku pienu Dobilas, jis kainuoja virš euro, nustojau eksperimentuoti su visokiais avižų ir migdolų pienais, jie irgi virš euro ir dabar į kavą pilu lenkišką pieną už 40-60 euro centų);
 • pradėjau planuoti savaitės meniu (o kai suplanuoji, tai ir gamini, taip mažiau išleidi pinigų visokių greitmaisčių pirkimui (salotoms, dešrelėms ir t.t.)).

Tačiau visi šie pokyčiai leidžia likti tame išlaidų lygyje, kuris buvo esant litams. Vadinasi, nusprendžiau aš, reikia varguolišką elgesio filosofiją kelti ir į kitus lygmenis. Rūbai, kosmetika, knygos – tai didžioji daugumos išlaidų dalis, kurią galima skirti nuo to, kas lieka sumokėjus visokius mokesčius ir pasidėjus pinigų maistui. Taigi, ką pakeičiau šitose srityse:

RŪBAI, KOSMETIKA, SPAUDA

 • Neperku naujų knygų. Visai. Kankinuosi lomkėse eidama pro knygų lentynas, bet neperku. Aš taip protestuoju prieš 15 eurų už knygą (rašytojams honorarų nepadidino, pasididino sau pelnus leidyklos ir knygynai – tai eina jie nafik). Be to, patyriu didelį džiaugsmą kartą per mėnesį apsilankiusi bibliotekoje, nes ten kas kartą vis randu naujų knygų ir galiu jas skaityti nemokamai! Va pasiėmiau S. Jasionio „Gamtinis daržas“, fantastiška knyga, puikus autorius ir, kiek žinau, jam nuo parduotų knygų procentas neina, tai jis nieko neprarado, kai aš tos knygos nenusipirkau 🙂
 • Keturis mėnesius visai nepirkau jokių žurnalų. Paskui neatlaikė nervai, pradėjau pirkti skirtus sodininkams (man gi reikia žinoti, kas rašoma, be to, čia ne pramoga, o informacijos rinkimas), Swedbanko taškų rinkimo akcija leido man užsiprenumeruoti 3 mėnesiams nemokamai žurnalą Edita. Nemokamai. Dėl žurnalų yra daug problemų, nes pats tas procesas prie kavos puodelio ryte vartyti spalvotą žurnalą… Nusprendžiau, kad tuos žurnalus reikia gauti kažkaip nemokamai. Vienas būdas – imti ten, kur tokius duoda: Benu vaistinė turi labai neblogą nemokamą žurnalą, rekomenduoju paskaityti. Kitas būdas – vartyti ten, kur guli nauji leidiniai, pavyzdžiui, kavinėse visuomet galima rasti ne tik laikraščių, bet ir žurnalų. Trečias, varguoliškiausias būdas – skaityti prekybos centre.
 • Dėl rūbų dar pernai pasakiau sau, kad vykdysiu eksperimentą – neperku nieko arba perku tai, kas kainuoja ne daugiau kaip 5, max 10 eurų (ir ne daugiau kaip 1-2 pirkiniai per mėnesį). Pas kiekvieną moterį yra rūbų daugybė, net kai išmeti ar atiduodi kam nors kalną nenešiojamų, spintoje vis tiek jų gausybė. Tad labai griežtai pasakiau sau, kad jokių „nėra ką apsirengti“ nebus, nes apsirengti tikrai yra ką.
 • Dėl kosmetikos – tai šitoje srityje irgi atsirado suvokimas, kad pirkti galima labai minimaliai. Yra tokia nuostabi lietuviška įmonė Vivi, jie gamina kosmetiką. Užtenka ten kartą kitą ką nors nusipirkti ir jie kas mėnesį ima tave vilioti – duoda kokį kremą nemokamai ir 50 proc. nuolaidą dviems prekėms. Aš pasiimu tik nemokamą kremą ir dabar jau turiu jų tiek, kad 2-3 mėn. galiu nieko nepirkti. Dar yra kremų, pirktų kažkada labai seniai ir numestų, nes buvo įsigytas naujas. Padariau reviziją ir matau, jog turiu 5 kremus veidui, 4 rankoms ir kūnui. Nieko nereikia pirkti gal net kokį pusmetį. Lankysiuosi greitai Berlyne, ten būtinai įsigysiu kokius 3 Alverde kremus po 3 eurus (ekologiškas sertifikatas, puiki kaina) ir dar pusmečiui turėsiu.

PASLAUGOS

 • Kosmetologines paslaugas susiaurinau iki vienos – antakių dažymo salone, visa kita galima pasidaryti pačiai. Jau rašiau, kad viena kojų depiliacija vašku namie kainuoja apie 3 eurus, salone sumokėsite mažiausiai 20 eu. O kur dar kaukės, pylingai, manikiūrai, pedikiūrai – visa tai salone dabar kainuoja nesuvokiamus pinigus. Namie nėra tos šventinės nuotaikos, kokia apima salone? Įsijunkite ramią paukščiukų čiulbėjimo ar jūros garso muziką iš youtubo, užsidekite žvakių ir štai ta nuotaika, kuri nieko nekainuoja.
 • Kasmet leisdavau pinigus anglų kursams. Pernai į mobilų telefoną atsisiunčiau programulką „English Listening“ ir kas rytą 6-18 min. skiriu anglų klausymuisi: pokalbiai, gramatikos pamoka, naujų žodžių mokymasis. Vasarai atsisiunčiau Audiobooks anglų kalba, galėsiu klausytis, kai kapstysiuosi lysvėje. Sutaupiau nuo 250 iki 500 litų.
 • Kiekvieną pavasarį su tokiu skauduliu skaitau visokių sveikuoliškų stovyklų skelbimus ir anonsus. Taip norėčiau kokioje sudalyvauti, bet už savaitę atiduoti mėnesio pajamas aš negaliu. Pamąsčiau ir supratau, kad gal aš be reikalo liūdžiu. Kas yra ten, ko aš negalėčiau pati pasidaryti? Nemokamai ar pigiau. Būnant sodyboje galiu keltis ryte, daryti jogišką saulės pasveikinimą (moku), rasa nusiprausti veidą, paskui būna visokios dvasingos paskaitos apie dvasingus dalykus – čia irgi yra sprendimas, turiu visokių knygų prisipirkusi iš anksčiau, kurias gal skaičiau, bet tada neįsiminiau, o dabar jos nuskambėtų naujai. Jos visos dvasingos, tai patarimai, kaip keisti gyventi, kaip gyventi sveikiau ir t.t. Tokių knygų bibliotekoje gausybė ir aš pati turiu. Galiu net vienos knygos skaitymui skirti pusvalandį – bus tipo viena paskaita, paskui imti kitą – bus tipo paskaita jau kita tema 🙂 Vegetariška mityba – irgi nesunkiai organizuojamas dalykas, turiu knygų, daržovių turėsiu savų ar pas kaimynus nusipirksiu, galima bus eksperimentuoti ir bandyti. O kur dar fizinis darbas sode, leidžiant rankas į žemę, klausantis paukščių ir bendraujant su varlėm ir visokiais vabaliukais – tą galima užskaityti kaip aktyvią meditaciją. Žodžiu, sprendimų gauti tai, ko nori yra gausybė.

Naujausiame žurnale „Raktas“ radau tokį straipsnį „Kaip mintimis pritraukti turtą?“. Ten rašoma, kad pinigai – tai energija ir galimybių yra visur. Aš dar gal nepagavau eurų energijos, bet situacijoje, kuri manęs netenkino ėmiau ieškoti sprendimų ir taip, galimybių yra visur. Galima gyventi kūrybiškai, leisti kuo mažiau pinigų, susimažinti savo poreikius, net maisto kiekį – kaip kam gaunasi, bet, svarbiausia, tikriausiai, kad gerai jaustumeisi. Žurnale rašoma: „Jeigu žmogui nepakanka pinigų, jis nuolat jaučia skurdą, vadinasi, jis neturi užtektinai energijos įgyvendinti savo ketinimus“. Man rodos, aš ketinimus jau susiformulavau, energijos juos įgyvendinti atsiranda vis daugiau, vadinasi, laikas pinigų energijai tekėti į mano piniginę 🙂

Ieva

 

nuotrauka

 

SportsDirect” užsakymai su „Eshopwedrop

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

3 komentarai apie “Ir vėl apie pinigus”

 1. Kadangi žmonės kalba kad artėja dar viena krizė ir aš nuspręndžiau sumažinti savo verslo išlaidas. Stengiausi suveršti kiekvieną dirželį kurį buvo įmanoma suveržti. Didelę pinigų dalį sutaupyti padėjo krovinių pervežimo įmonė, kuri gana greitai ir gerokai pigiau pradėjo gabenti mano farmacijos produktus svetur. Tai tikrai nuėmė didelę našta nuo mano pečių.

 2. Skaičiavimas skaičiavimas ir dar kartą skaičiavimas.. Mūsų raktas į didelius pinigus. Tiek asmeniniame gyvenime, tiek versle. Žinoma versle dar reikia pasinaudoti ir buhalteriais..

Parašykite komentarą