Odontologai šiek tiek užknisa

 

Šiaip gal ne šiek tiek. Užknisa jie, kai už valandą sadizmo tavo burnoje pamatai sąskaitą, nuo kurios norisi nualpti. Neseniai buvau vienoje klinikoje, palikau 88 eurus: konsultacija, panoraminė nuotrauka ir burnos higiena. Taigi čia 303 litai! Batus ar paltą galėjau už tiek įsigyti ir vaikščioti 2-3 sezonus. Dar už tiek pinigų galima bent dvi savaites visai normaliai maitintis.

Dar mano pyktį šiek tiek padidino prieš savaitę ar kelias gautas pranešimas spaudai, kur Odontologų rūmai taip piktinosi, kad Mikutienė sugalvojo juos išvaikyti. Gaila tik, kad ji jau į savo „darbo pabaigą“ sugalvojo tokį rimtą dalyką daryti. Visiškai keista struktūra tie Odontologų rūmai. Mano žiniomis, jie ten susikūrė labai keistą tipo vidinę etikos komisiją. Pavyzdžiui, nusprendžia kokia klinika pasireklamuoti, pasikalbina kokią Onutę, kuriai dantis sudėjo, moteris mielai pasakotų savo istoriją, o odontologai mokėtų beprotiškus pinigus Lietryčiui už reklaminį straipsnį, bet ne, negalima! Odontologų rūmų kažkokia komisija (sudaryta, tikėtina, iš konkuruojančių įstaigų vadovų) nusprendžia, kad taip reklamuotis negalima. KODĖL? Todėl, kad jie Odontologų rūmai.

Dar tie Odontologų rūmai „savanoriškai-prievartos būdu“ reikalauja, kad visi būtų jos nariai. Greičiausiai renka nario mokesčius ir parduoda savo logotipą visokioms dantų pastos įmonėms, kad dėtų reklamose kaip kokybę patvirtinantį ženklą. O jeigu kokia odontologė atvirai pasako, kad ji ta pasta netiki, ją gali išvaryti iš organizacijos ir engti.

Odontologai, mano manymu, yra kokiam penketuke labiausiai pasiturinčių žmonių. Tą visi mato, pavyzdžiui, žiūrinėjant žurnalo „Žmonės“ vakarėlių fotkes visuomet matau 2-3 tuos pačius odontologus, kurie trinasi su žvaigždėmis. Jeigu vakarėlyje bus odontologas ir jį „pramuš ant gerumo“, tai jo sąskaita linksminsis visi, nes odontologams nėra didelis nuostolis numesti ant stalo 200 eurų, čia gi per pusantros valandos vienas gydytojas uždirba. Reikėtų Maldeikienei į savo laidą kviesti ne žvaigždes, o odontologus, kurie jau seniai nesuvokia mažų pinigų vertės.

Bet labiausiai supykau vakar, kai junginėdama teliko kanalus užstrigau prie laidos „Yra kaip yra“. Matau šneka tokios keistos įstaigos „Žalgirio klinika“ vadovė Alina Pūrienė. Ji dar prie Andriukaičio buvo paskirta vyriausia šalies odontologe. Taip ir liko, matyt, pareigose ir prie Šalaševičiūtės. Vieną kartą nespecialiai ją išgąsdinau 🙂 Vyko spaudos konferencija pas ministrę, jau skirstomės ir mums sako, kad eikite greičiau, neva čia renkasi odontologai kažko aptarti. Šnekučiuojamės su kolegomis dar tarpduryje, įeina Pūrienė ir kažkaip man išsprūsta „oi pikta šian ministrė“, žiūriu daktarės akys tik padidėjo, siaubas žalias atsispindi 😀 Man buvo juokinga, kad suaugusi moteris bijo kaip vaikas eiti pas direktorių.

Tai štai Pūrienei pateikiamas laidoje klausimas, kodėl odontologinės paslaugos mūsų šalyje yra mokamos. Ir ji mano nuostabai sako, kad vos kelios šalys Europoje (tame tarpe ir Lietuva) liko kur valstybė apmoka senjorų, vaikų dantų gydymą, kitur suprask, visi už visas odontologines paslaugas moka patys. Tai ta odontologų korupcinė plėšikavimo sistema, vadinasi, yra visur. Kas yra valstybinis odontologinis gydymas esu patyrusi savo kailiu: be narkozės suplombavo dantį, paėmė 40 litų, po savaitės plomba iškrito. Ar galima prašyti žalos atlyginimo tokiu atveju? Juk jeigu tave nugydo bet kurios kitos srities gydytojas – gali, o odontologai dievai? Ir dar kokia replika nuskambėjo iš gydytojų, kodėl turime už dantų taisymą mokėti, nes neva dantų gedimas ar jų sveikumas – visiškai nuo mūsų priklausantis veiksnys. Gerai valysi dantis, neėsi saldainių – bus sveiki dantys. Bet atleiskite, analogišką atsakymą galima taikyti visų ligų atveju: nevalgysi riebiai, nekalkės kraujagyslės, nesirgsi infarktu; būsima mama apsigyvens kaime, prieš tai išsitirs visus savo genus ir paveldimų ligų veiksnius, kad nebūtų kokios ligos vaikučiui ir garantuos, kad vaikas gims be alergijų ir t.t. Čia gi galima iki absurdų nueiti su tokia logika.

Kaip sako vienoje TV laidoje dirbantis peliukas – nežinau, nežinau, nežinau… Šūdas čia kažkoks su tais odontologais Lietuvoje yra.

Ieva

 

foto 

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

4 komentarai apie “Odontologai šiek tiek užknisa”

  1. Labas. Jeigu čia jūsų dantų foto, tai matau, kad protinis dantis ne už kalnų pasirodys. Man lygiau taip pat buvo, teko raut, nes kreivai dygo, tikiuos jums taip nebus.

Parašykite komentarą