Vilniaus visuomeninis transportas užkniso juodai

Tik porą savaičių vėl mėgaujuosi sostinės viešojo transporto teikiamais džiaugsmais, bet mano kantrybės taurė kažkaip ėmė ir persipildė. Staiga suvokiau, kad aš kas porą dienų vis pildausi tą vilniečio kortelę. „Papildykite man 10-čia pusvalandinių talonėlių“ – „6 eurai 40 centų“. Čia gi, blyn, 22 litai! Per kokias 3, maximum 4 dienas ir nėra. Nuvažiavai į polikliniką, paskui namo, tada į kokį susitikimą, tada vėl namo, paskui dar į biblioteką, namo – 6 talonėlių per dieną ir nėra. Per dieną 13 litų! Piktina dar ir tai, kad aš visai neišnaudoju to pusvalandžio, nuvažiuoju 2-3 stoteles, čia kokios 10 min. Pusvalandį galima išnaudoti jeigu važiuoji iš stoties į Santariškes; jeigu važiuoji iš Fabų, Šeškinės, Žvėryno, Pilaitės į centrą niekaip to pusvalandžio neišnaudosi. Juk ten gi dar sako, kad 10 min. „užmeta“. Kai vieną rytą nuvažiavau tas dvi stoteles ir nuėjau į kioską pasipildyti „vilniečio“, mano pasipiktinimas virto realiu klausimu – kodėl už 10 min. trukmės kelionę kas kartą moku pusvalandiniu talonėliu?

Kas nors burbtels, daug važinėji, nusipirk mėnesinį. Galvojau apie tai. Tačiau. Visokių dienų yra laisvai samdomo darbuotojo gyvenime ir man sunku suskaičiuoti, kiek per mėnesį kartų lipu į visuomeninį transportą. Būna dienų, kai per savaitę yra tik dvi dienos, kai tenka kur nors važiuoti, tad natūralus klausimas, ar man tikrai reikia išleisti 26,07 euro? čia gi 90 litų. Aš net pabandžiau suskaičiuoti, ką laimi mėnesinį bilietą nusipirkęs vilnietis, jeigu jis į jį lipa du kartus: kai važiuoja į darbą ir grįžta namo. Jo pasivažinėjimas kainuoja 2,25 lt, o šiaip pusvalandukas 2,21 lt – tai jis dar ir permoka! Įsigijus mėnesinį privalai bent kelis kartus nuvažiuoti į pardą ar bent kur, kad nebūtum apip…as. Atsiprašau už necenzūrą, bet aš labai pykstu.

Jau galvojau, kad labiau pykti neįmanoma, bet jie mane nustebino vasaros akcija – neva, važinėk visą naktį visuomeniniu transportu, pirk talonėlį iš vairuotojo. Kodėl iš vairuotojo? pas jį gi brangesnis! Kodėl ne su pusvalandiniu, kurį nusipirkau dienos metu? Kodėl ne su mėnesiniu bilietu, už kurį paklojau 90 litų? Kas čia per pasipinigavimas? Ir dar kokie argumentai, kad nereikės mokėti brangiai taksi. Tai taksi mane nuo durų iki durų nuveža ir važinėji naktimis, tikriausiai, dėl to, kad įkaušęs iš kažkur grįžti namo. Jau, tikrai, ne dėl to, kad bibliotekoje užsisėdėjai. Taksi – tai yra saugumas nakties metu, tai šioks toks garantas, kad nebūsi apiplėštas kol kulniuosi tamsiomis ir prastai apšviestomis Vilniaus gatvėmis namo. Tik taksi mes galime būti dėkingi už mažesnį kriminogeninį lygį mieste. Jeigu visi išdurniuotų ir pultų važinėti naktimis visuomeniniu transportu, neabejoju, kad sumuštų, apvogtų pasidarytų žymiai daugiau. Bet labiausiai pikta, kad už tai dar ima maksimaliausią įmanomą sumą! Svoločiai.

Vis prisimenu Londono raudonuosius autobusiukus, su kuriais grįždavom į viešbutį 4-5 val. ryto. Talonėlis galiojo nuo vieno ryto iki kito ryto, už naktinį pasivažinėjimą niekas papildomai pinigų neprašė. Mes čia tipo turtingesni ir galime sau leisti tiek daug mokėti už važinėjimą visuomeniniu transportu? Ar čia greičiau kažkas tiek pripūto, kad jau nesuvokia savo gobšumo ribų?

O dar prisiminkime, kaip būna rudenį ir žiemą, kai tų žmonių nežinia kiek: atvažiuoja prikimštas trulikas, pusė susigrūda, kiti nusprendžia „kito palauksiu, gal bus tuštesnis“, o tas kitas toks pats pilnas. Ne kas 5 minutes reikia greitajam autobusui važiuoti, o kas 2-3, tada gal juose žmonės turės galimybę ne kvėpuoti kažkam į pažastį, o atsisėdus atsiversti laikraštį ar knygą.

Mane Vilniaus visuomeninis transportas užkniso juodai. Gal net pasidarysiu tokius marškinėlius ir demonstratyviai vaikščiosiu 🙂

pikta Ieva

foto iš čia

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

2 komentarai apie “Vilniaus visuomeninis transportas užkniso juodai”

Parašykite komentarą