Lietuvoje „iš valdžios“ serga tik Adamkus

 

Tuo metu, kai į pašto dėžutę vis krito laiškai apie Adamkaus sveikatos būklę, aš vykau į kitus renginius ir nepalioviau galvoti, ar turėjau tose konferencijose dalyvauti. Žinoma, labai originalu (Lietuvos mastu) sukviesti žurnalistus prie ligoninės durų ir prieš sėdant į automobilį duoti trumpą interviu. Žinoma, visi žiūrėjo tuos reportažus ir išsižioję klausėsi gydytojų komentarų apie Prezidento sveikatos būklę. Niekas, manau, nesipiktino, kad „kam jis čia viešinasi“, visi jį palaikė, jautresnės moterėlės iš kaimo gal ir galvas pakraipė „Dieve, Dieve, vėžys…“, o mane vis persekiojo mintis, o kodėl tik jis taip daro? Kodėl iš visų šalies politikų, iš vadinamosios valdžios, tik vienas Adamkus kasmet informuodavo visuomenę apie savo sveikatos patikrinimus, o susirgęs nesislapstė ir atvirai pasipasakojo? Kodėl šalyje turime tik vieną nebijantį prisipažinti, kad serga politiką?

Negirdėjau apie Grybauskaitės profilaktinius sveikatos patikrinimus – jau pagal amžių būtų gimdos kaklelio programa. Kokia fantastišką naudą padaryti ši Prezidentė, jei pasakytų, kad pasitikrino dėl storosios žarnos vėžio, juk žmonės pradėtų eiti siūlais. O dabar lėšos neįsisavinamos, žmonės nenori eiti, paskui miršta nuo vėžio. Seimo nariai iš viso nemirtingi, juos pakerta tik alkoholizmas arba širdies smūgis (neretai – kaip daugiadienių staigaus nutraukimo pasekmė).

Manau, tikrai blogai, kad valdžiažmogiai taip bijo būti ligoti, sergantys, pažeidžiami. Kalbėtų apie savo ligas, būtų artimesni eiliniam žmogui. Aišku, atsirastų kas nors, kas leptelėtų „ką čia toks ligotas gali padaryti dėl tautos?“. Jeigu ligotas eilinis žmogus tiek padaro dėl savo šeimos, augina vaikus, eina į darbą, kartais dar kokią visuomeninę veiklą daro, tai belieka pasakyti, kad nei lėtinės, nei kitokios ligos neatima iš žmogaus stiprybės, noro gyventi, veikti žmonių labui. Priešingai, kaip rodo patirtis, perteklius pinigų, valdžios ir visokios asmeninės ambicijos ir atima tą norą būti geru, sąžiningu, dirbti žmonėms.

Būdamas realiu žmogumi, kurio gyvenime galėjo būti liga, Adamkus man visuomet išliks geriausiu visų laikų Prezidentu. Šiltu, žmogišku, teisingu. Jo prezidentavime buvo vietos viskam, net ir ligai. Ir visų pacientų vardu ačiū jam už tai, kad išlieka atviras.

Ieva

foto iš čia

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

Parašykite komentarą