Liko mėnuo pamilti eurą. Man nepavyks

Liko mažiau nei mėnuo gyvenimo dvigubų pinigų pasaulyje – gauni 125 eurus, imi kalkuliatorių ir tampa aišku, kad 431 litas su centukais visai normali suma 🙂 Pasižiūri į produktų kainas litais ir supranti, kad „gyvatės, kaip jie viską pabrangino“. O jus ne taip gyvenate? 🙂 Aš nežinau, ar per artimiausią mėnesį man pavyks pamiršti litą. Nepavyko per penkis mėnesius, juo labiau nepavyks per mėnesį. Pamilti eurą reikia daugiau laiko, nes šiuo metu, atvirai sakant, išgyvenu smarkų jo nekentimo periodą.

 

Nemeilė prasidėjo vos tik visai normalios pinigų sumos sąskaitoje virto kažkokiomis apgailėtinomis. Ta apgavystė turėjo kitą pusę – kam gi gaila 4-5 eurų kavinėje? Nejučia jau po pusės mėnesio tapo aišku, kad eurai labai neblogai taškosi. Atsikvošėjau gal tik vasarį. Tuomet pradėjau matyti, kad tikrai „gyvatės, jie viską pabrangino!“.  Dienos pietų už 10 litų beveik niekur neliko, pavienės išsišokusios kavinės konkurentų, matyt, buvo pervadintos į valgyklas. Afioros su maisto produktais „atpiginome 100 prekių“ yra afioros ir figne. Lietuviškų atitikmenų tam nerandu. Prekių, kurios anksčiau kainavo 1 litą realiai neliko. Kurį laiką bandžiau taikyti strategiją „perku, nes 20 eurų turėtų užtekti“, tačiau ji nelabai pasiteisino, nes jeigu pravalgai 80 proc. uždarbio, tai arba tu visiškas ubagas, arba gyveni kažkokioje nenormalios santvarkos šalyje.

Kai nusprendžiau nusikirpti ir pasidaryti manikiūrą, galutinai supykau ant euro. Jeigu tiksliau, tai ant tų verslininkų, kurie taip džiaugėsi euro įvedimu, kad net dabar geriausiai matančiam politikui kažkokį apdovanojimą įteikė. Tai va tie verslininkai, kuriems priklauso paslaugų sektorius, siaubingai piktnaudžiauja. Štai tokiam Vilniaus Akropolyje veikia viena iš tinklo grožio paslaugas teikiančių įmonių Salon+. Anksčiau jų tinklalapyje buvo prie paslaugų surašytos ir kainos. Jos dingo. Apie paslaugos kainą administratorė pasako. Tai štai kirpimas ten pabrango 10-12 litų, antakių korekcija 10 litų. Na bet pasako ir malonios specialistės dirba. Žymiai nemaloniau buvo Nail bare. Ten kainos nesako, kol nepadaro 80 proc. manikiūro, o kai jau pasirenki spalvą ir eini susimokėti iki lakavimo, kad paskui nesugadintum manikiūro, sužinai, kad manikiūras kainuoja 25 eurus! Pasitikslinau – eurus ar litus? Tada jau manikiūrininkė gal išsigando pati tos sumos, o gal mano neišprusimas nustebino, bet išpūtė akis ir sako „eurų eurų“. Dar šoko būsenoje sugebėjau išspausti klausimą „o kiek bus be lakavimo?“, po ilgų skaičiavimų (ką ji ten skaičiavo?) pasakė – 19 eurų. Kadangi jau buvo šiek tiek atleidę, pasakiau, kad lakuoti nereikės. Ėjau ir negalėjau patikėti – 19 eurų, tai gi čia 65,55 litai! Dar 50 centų pridėtum ir būtų galima apmokėti ir pedikiūrą. O už 25 eurus tai būtų dar visokių swarovskio akmenėlių priklijavę ir gėlytėmis apipaišę. Aš ten daugiau niekada neisiu ir kitiems nepatariu, nes ima daug, o kokybė prasta, dar paskui pati karpinėjausi odeles. Manau, kad tie besidžiaugiantys euru verslininkai turės uždaryti savo saloniukus, nes protingos moterys eis į internetą, ten ieškos analogiškas paslaugas namuose teikiančių specialisčių ir mokės už manikiūrą tiek, kiek buvo visada – 50 litų, t.y., 14-15 eurų. O jeigu pasiseks, tai dar ir pigiau ras.

Nemėgstu euro, nes jis išlaisvino ir taip ne per geriausiai slepiamą lietuvių verslininkų gobšumą. „Tyliai „užsimesiu sau ant visko“ po 2 euriukus, algų darbuotojams, aišku, nekelsiu, man tegu daugiau lieka“ – pagalvojo tūlas verslininkėlis sausio 1 d. Porą mėnesių niekas smarkiai nesuvokė tų 2 „užmestų“ euriukų, dabar jau ima labai matytis. Ir žiauriai jaučiasi, nes uždarbiai nemažėja, o pinigų kažkaip nėra. Pasikalbėjus su kitais, girdžiu, kad visiems tie eurai slysta iš rankų. Kaip su tuo kovoti, kol kas nesugalvojau.

Jeigu tikėti energijų idėja, tai kažkas negerai su eurų energetika. Litus buvome prisijaukinę, nes visi vaikščiojo tik po tautiečių rankas ir kišenes. Eurai gi ateina iš tolimiausių Europos kampelių su svetimų žmonių energija ir energetika. Vat ji gal ir nelimpa? Gal dėl to tas euras neužsilaiko piniginėje, nes klajoklis jis? Nuo Ispanijos iki Estijos keliauja. Nežinau, kas čia bus po mėnesio. Grįšiu po atostogų į miestą rugpjūčio pabaigoje ir jausiuosi patekusi į svetimą šalį, nes niekur nebus net pėdsako, kad šitoje šalyje kažkada gyveno Litas…

Ieva

foto

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

2 komentarai apie “Liko mėnuo pamilti eurą. Man nepavyks”

  1. Ojojoj, kokia pažįstama situacija… O aš jau pradėjau plaukus rautis, kad nesustvarkau su naujomis „euro“ taisyklėmis piniginėje 😀 Kartais iki absurdo juokinga, kai vaikškas kamuolys, kainavęs 5 Lt dabar kainuoja 3 eurus 😀 O apie visa kita – baisu net kalbėti….

Parašykite komentarą