Urea – kitaip sysiukas, naudojamas kosmetikoje

chemical formula of urea on a blackboard

Kad jau parašiau apie sraigių gleives kosmetikos gaminiuose, prisiminiau, jog yra dar vienas ingredientas, į kurį jau nežiūriu nustebusi, o netgi labai aktyviai naudoju. Tai yra urea – žmogiškai kalbant, paprasčiausias sysiukas, gražiai vadinamas šlapalu. Esu išbandžiusi nemažai priemonių su šia sudėtine dalimi – šampūną, veido ir rankų kremus. Nežiūrint to fakto, kad tai ne ramunėlių ekstraktas, poveikis man tinka ir patinka.

Yra parašyta nemažai straipsnių ir atlikta daugybė tyrimų, kurie įrodė šlapalo teigiamą poveikį odos sveikatai. Galite patys pasiskaityti populiarių tekstų ar labiau moksliškų. Viename moteriškame žurnale išskaičiau vienos kosmetologės, dirbusios Anglijoje mintį, jog vos tik atšąla, britės iš karto imasi efektyvių drėkinimo priemonių. Ir kaip viena iš tokių buvo paminėtas šlapalas. Po vieno eksperimento su kosmetikos priemonėmis, kai mane smarkiai išbėrė, ėjau į vaistinę ieškoti priemonės, kuri atstatytų prarastą drėgmę ir, bendrai, padėtų odai atsigauti. Radau ten Salcura Zeoderm.  Kremo konsistencija tokia rieboka ir užsitepus atrodo, kad jei netyčia pro šalį skristų musė ir sparneliu prisiliestų prie veido, kremas suveiktų kaip musgaudis 🙂 Bet šiaip drėkinamasis ir odos atstatomasis efektas tikrai yra. Pasirinkau šią priemonę tepti vakarais. Aišku, ir kvapas toks nelabai patrauklus, todėl ilgą laiką vartoti šį kremą kaip kasdienę odos priežiūros priemonę nenorėčiau. Be to, brangoka.

Neseniai atradau Tena skin kremą. Jis visai nepozicionuojamas kaip veido odos priežiūros priemonė, gal daugiau kaip rankų ar viso kūno ir tai slaugymo temoje. Tačiau turiu pasakyti, kad jo konsistencija, kvapas, sugeriamumas yra visai tinkami veidui, o rankoms tai juo labiau. Šiuo metu jis yra mano vakarinis kremas.

Rankoms man patiko Maxiderma kremas. Ypač gerai po kokių rimtesnių darbų – kai smarkiai pašveiti namus su kokiais valikliais, pasikapstai sode kokį pusdienį ir paskui ilgai plauni rankas nuo žemių, cheminių ploviklių. Tada rankos labai išsausėja ir šitas kremukas yra labai efektyvus.

Didžiausias mano atradimas ir aš labai patenkinta šia priemone – tai Rasa šampūnas jautriai odai. Amžinai kovoju su „proginėmis“ pleiskanomis – jos išlenda rudenį, paskui suaktyvėja pavasarį, dar kartais atsiranda nežinia kada ir dėl ko; buvo tokie laikotarpiai, kai jos buvo nuolat ir niekur nesiruošė dingti. Esu išbandžiusi visus įmanomus šampūnus nuo pleiskanų – ir pirktus vaistinėje gydomuosius, ir visokius ekologiškus „be nieko“ ir žinomų prekinių ženklų. Nesakau, kai kurie duodavo efektą ir visai neblogą. Bet visi turėjo vieną ryškų minusą – buvo brangūs. Rasos šampūnas šito minuso neturi – kainuoja apie 3 eurus. Ir efektas jo geras. Kodėl? Nes sudėtyje yra to paties šlapalo 🙂 Prieš Naujus metus net parašiau Rasos šampūnų gamintojams į Facebook’ą padėką už tą jų šampūną 🙂 Tegul žino, kad jų prekes perka ne tik gailintys 15-30 eurų šampūnui, bet ir dėl to, kad priemonės yra veiksmingos.

Mano patirtis rodo, kad šlapalas kosmetikos priemonės sudėtyje pagerina jos efektyvumą. Planuoju ir ateityje bandyti kosmetiką su šlapalu. Ką jau čia padarysi – jeigu veikia, tai galima ir sysiuku pasiteplioti 🙂

Ieva

 paveiksliukas  

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

2 komentarai apie “Urea – kitaip sysiukas, naudojamas kosmetikoje”

  1. Manau, kad viskas daroma laboratorijose. Kažkada kalbėjau su vienu gydytoju apie gerąsias bakterijas, tai jis tuomet tiesiai šviesiai pasakė, kad jos auginamos ant kakučių. Bet nereikia galvoti, kad surenkamos jos iš kokio sąvartyno, viskas, manau, daroma gražiai, laboratorijose, steriliose patalpose ir talpose 🙂

Parašykite komentarą