Didelių pinigų tema

Mano norų sąrašas

Jau kuris laikas vis atsitrenkiu į didelių pinigų temą. Kažkada klausiausi žinių, kur buvo pristatomas sąrašas turtingiausių pasaulio žmonių, paskui akis užkliuvo už lietuvių turčių. Pasirodo, vienas ne pats turtingiausias Lietuvos turčius turi tiek pinigų, kiek skiriama vieno vaisto atradimui ir sukūrimui. Jis neskiria, jis žaidžia politiką ir didina savo turtus.

Štai neseniai moteriškame žurnale skaičiau straipsnį apie aukštąją madą. Nebūčiau skaičiusi, bet sudomino sakinys apie tai, kad kažkokia šeicho žmona turi tiek tų aukštos mados rūbų, kurie kainuoja tiek, kad ta suma leistų išlaikyti vieną Afrikos kaimelį.

Ir aš jau porą mėnesių mąstau apie didelius pinigus 🙂 Tiksliau, žmones, kurie juos turi ir tas galimybes, kurias jie dėl to turi arba neturi.

 

Neseniai žiūrėjau filmą, kuriame buvo tokia linija – du meksikiečiai užpuola ir nužudo šeimą, gyvenančią dideliame name. Susimąsčiau – kiek smarkiai sumažėja tikimybė būti taip žiauriai nužudytam, jeigu neturi didelio namo, su dideliais langais, prabangiais baldais, moderniausia technika ir nesirengi aukštosios mados rūbais? Nebūtum toks beprotiškai turtingas – niekam nekiltų noras tave žudyti?

Kai vedžiojau šunelį Šeškinės parkelyje, mąsčiau apie tai, kad tiek nedaug reikėtų, kad parke įrengti bent dešimt suoliukų, sutvarkyti medžius, iškirsti raizgalynę piktžolių, kurios tik erkes veisia, tačiau jokio grožio nesuteikia. Dabar kažkokie žalieji entuziastai už savo lėšas bando pagražinti atskirus miesto plotelius, sunkiai randa daugiau bendraminčių – viskas taip vargingai atrodo… O juk būtų daug greičiau ir kokybiškiau, jeigu koks turčius išimtų iš savo piniginės kelis pluoštelius eurų ir apleistas, bet gerai lankomas parkas taptų malonus akiai ir širdžiai. Ten galėtų būti daugiau žydinčių gėlių, suoliukų, pavėsinių, šuniukų kakučių surinkimo dėžučių. Bet nei vienam turčiui, net ir pretenduojančiai į merus, nekilo noras pagražinti kokio miegamojo rajono parko. Kodėl? Nes lietuvių turčiai labiau gobšūs nei kitų šalių turčiai ir nenori išleisti nei vieno savo pinigėlio?

Kodėl retam turčiui kyla noras kam nors gražiam ir naudingam išleisti pinigus, kurių jie turi akivaizdžiai per daug vieno žmogaus gyvenimui?

Prieš kelias dienas perskaičiau knygą iš tos pačios temos „Mano norų sąrašas„. Siužetas stulbinantis – eilinė moteriškė laimi beprotiškai daug milijonų, nors nei jai reikia tų pinigų, nei ji to labai norėjo. Tie pinigai sukelia nemažai sunkių situacijų jos gyvenime, tačiau labiausiai buvo juokinga, kai ji galiausiai ėmė sudarinėti sąrašą, ką ji galėtų nusipirkti 🙂 Ten buvo tokie dalykai kaip neslidus kilimėlis į vonią, geltonas paltukas, kažkokios ten spalvos siūlai ir t.t. 🙂 Jaučiu, iš pradžių irgi nesuvoktum, ką daryti su tokiu kiekiu pinigų 🙂 Labai rekomenduoju paskaityti šią knygą. Nubraukiau ašarą, bet ne dėl to, kad knyga labai liūdna, tiesiog buvo apmaudu dėl visų moterų, dėl to, ką su žmogum daro gobšumas. Ir gale šypsojausi, nes ši istorija įrodė, kad vis tiek moterys stipresnės už vyrus visom prasmėm 🙂

Bet grįžtant prie didelių pinigų temos, galvoju, pasidžiaugtum, pasidžiaugtum, pataškytum tuos pinigus, bet galiausiai, kažkuriuo metu vis tiek turėtų prabusti žmogiškumas ir noras padėti… visiems. Arba bent jau kažkam konkrečiai – jeigu ne benamiams, beglobiams, alkstantiems, vargstantiems, sergantiems ir mirštantiems, tai gal bent jau galima kokį miesto parką sutvarkyti? Gal tada būtų mažiau norinčių iššaudyti visą turčių šeimą jų nepadoriai prabangiuose namuose?

Per tuos kelis mėnesius prisirinkau visokių pastebėjimų, istorijų, nutikimų ir išmąsčiau, tikriausiai, tik vieną dalyką – per dideli pinigai nėra normalu, jie gerokai iškreipia pasaulio tvarką ir žmonių santykius.

Ieva

 

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

Parašykite komentarą