Manyje virusas

Per pastarąsias kelias savaites antrą kartą guliu namuose, nes manyje vėl virusas! Pirmą kartą buvo peršalimas, kuris prasidėjo nuo gerklės perštėjimo, paskui ten sloga, kosulys, šiek tiek temperatūros. Kadangi ne pirmą kartą gyvenime, tai viską gi moku. Gydomės simptomatiškai, kaip sakant, kas tuo metu opiausia. Ir laukiam, kol imuninė sistema sukurs antikūnius virusui. Antikūniai kuriami kažkur savaitę. Iš čia ta klasikinė frazė, kad sloga gydyk-negydyk, vis tiek savaitę laikosi.

Penkias dienas sąžiningai išgulėjau namie, rūpinausi savo ir visų kitų sveikata. Kai antikūniai pradėjo gamintis, išėjau dirbti.

Pavaikščiojau kokią savaitę, padirbėjau, organizmas dar, aišku, iki galo nesustiprėjo. Plius prisidėjo visokie stresai stresiukai darbe, nuo to imuninė sistema tik patyrė papildomų smūgių. Žodžiu, aš jai nelabai padėjau stiprėti 🙂 Išskyrus tai, kad gėriau žuvų taukus.

Ir štai pirmadienį prabundu su savijauta pervažiuoto žmogaus. Vos pramerkiu akis ir suvokiu, kad labai reikia į tualetą 🙂 Dar visą pirmadienį vaikštau į susitikimus, tvarkau reikalus. Bet pojūtis nekoks, silpna, į tuliką varau jau beveik reguliariai, valgyt nesinori, jaučiu kyla temperatūra.

Grįžus namo matuoju temperatūra, yra, bet 38 nesiekia, tai užtenka kelių tablečių Apap, krentu miegoti. Ryte tampa aišku, kad kažkas mano organizme įsikūrė ir daro ten savo tvarką. Viduriuoju pilnu pajėgumu 🙂 Po kokio penkiolikto apsilankymo tulike pavargau skaičiuoti. Be to, nustojo būti juokinga.

Suvokiu, kad tai kažkoks virusas. Nuo virusų antibiotikų negeriam, vėlgi dedam viltis į imuninę sistemą, vadinasi, antikūnių nebus savaitę. Gydytis reikia simptomatiškai, t.y., geriu visiems gerai žinomą Smectą, šiltas arbatas, vandenį. Kitą dieną dar pasitelkiu rehidratacinius tirpalus, nes jaučiu, kad prarandu skysčius, o su jais ir jėgas. Antrą dieną viduriuoju mažiau, o trečią dieną Smecta suveikia ir viduriavimas baigiasi. Jėė!

Kas yra praėjęs panašią situaciją, supras mane, kai pasakysiu, kad po džiaugsmo ir palengvėjimo dar kurį laiką kamuoja baimė „o gal vėl?“, o vėliau jau net keista, kad nereikia eiti į tuliką 🙂 Vos dvi dienos tam tikrų „tradicijų“ ir tu prie jų lyg ir prisiriši 🙂

Dar kolegė vienos infektologės pasiteiravo apie mano situaciją, tai ji išklausiusi simptomus pasakė, kad tai Nora viruso lengva forma. Nes aukštos temperatūros ir vėmimo nebuvimas byloja apie formos lengvumą, o kad Nora virusas – tai čia ji, matyt, iš patirties žino.

Aš asmeniškai niekada nebuvau pasigavusi jokių tų Rota-Nora virusų. Vaikų artimoj aplinkoj nėra, galvojau, kad tai lyg garantas, kad esi nuo šių virusų apsaugotas. Bet, pasirodo, jeigu jie nori, jie tave suras 🙂

Taip kad imunitetą stiprinam visokiais vitaminais, virusus plaunamės žolelių arbatomis, geriau nevalgom viešo maitinimo įstaigose (parą prieš pradedant viduriuoti valgiau kavinėj, todėl šiek tiek į jas šnairuoju), vengiam žmonių susibūrimo vietų, rankas plaunam nenormaliai dažnai 🙂

Ir dar kažkaip reikia nesiparinti, kad tavo organizme glūdi baisiai išmintingas padarėlis, toks virusas. Su įdėta nedidele komanda – naikinti! Ką mes iš viso jiems blogo padarėm? Ir kas išmokė juos taip protingai elgtis mūsų organizmuose?..

Laikykitės, atšals, eis tie virusai miegoti 🙂

Ieva

Foto – Nora virusas

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

2 komentarai apie “Manyje virusas”

Parašykite komentarą