Kartais ima kas ir suš… rinkiminę kampaniją

Tyliai sau stebiu įvykius iš nėščių moterų gyvenimo. Yra tokia iniciatyva „Gimimas“ ir jos nariai, mano nuomone, pradėjo diskusijas įdomia tema – gimdymas namuose. Jų argumentai visai logiški – moterys visais laikais gimdė kur norėjo, kur išėjo, dažniausiai namuose. Konvejerinio mastymo valdininkams tokios iniciatyvos – tik papildomas galvos skausmas. Ką daryti, jei kas nutiks? Kas prisiims atsakomybę? Dabar viskas paprasta – gimdo ligoninėje, jei kas blogai, visada gali pasakyti „gimdymas procesas nelengvas, visada rizikingas ir vaikui, ir mamai. Nepriimkit asmeniškai.“ Ir galvos neskauda.

Iš dalies labai suprantu namie norinčias gimdyti moteris. Iš daugelio pasakojimų suvokiu, kad visa ta ligoninės aplinka neveltui keiksnojama, galų gale, būtent dėl to atsiranda privačių gimdymų alternatyvos, kur palatos primena kambarius. Tik už tokį gimdymą reikia kažkur apie 5000 litų sumokėti. Ir jeigu kam nepasiseka be komplikacijų pagimdyti toje privačioje ligoninėje, tai paskui visi medikai vieni kitiems (ir savo pacientams) apie tai su pasimėgavimu pasakoja. Man asmeniškai didžiausiu argumentu gimdyti namuose būtų visos tos „priežiūros“ istorijos, kai naujagimius sužaloja slaugantis personalas. Tokių istorijų Lietuvoje buvo ir ne viena.

Bet iš tikrųjų, tai man šiandien pasidarė labai juokingas vienas šitos istorijos aspektas. Liko čia mėnuo iki rinkimų pradžios. Agitacijos jau prasidėjo, visi politikai ten susišukavo, išsišiepė ir dabar stengiasi jokiu būdu nesuteršti savo reputacijos. Faktas, kad dalis sveikatos ministerijos atstovų savo ateitį ir toliau mato tame pastate. Viceministrė, kaip priklauso, nusprendė išreikšti savo nuomonę dėl tų gimdymų namie. Bet va nepagalvojo, kad su moterimis, nėščiomis, jau turinčiomis vaikų ar dar planuojančiomis turėti, neverta pradėti pešiotis. Jos viduje turi labai daug parako 🙂 Nes jas veda šventa idėja – vaikai. Viceministrė jokios tokios šventos idėjos šiuo atveju neturi.

Ji ten kažką pasakė žurnalistams surengto brifingo metu, iniciatyvos moterys pasiklausė ir šiandien parašė puikų pranešimą spaudai:

reaguodami į Sveikatos apsaugos viceministrės Noros Ribokienės teiginius apie iniciatyvos „Gimimas LT“ sąsajas su Vilniaus rajono policijos komisariate vykdomu ikiteisminiu tyrimu, cituojame „akivaizdu, kad būtent iniciatoriai reglamentavimo tuo pačiu yra ir šio ikiteisiminio tyrimo įtariamaisiais“, o iniciatyvos veikla yra „nesolidi ir negraži gynybinė veikla“, pareiškiame, kad:

– iniciatyvos tikslas nėra susijęs su jokiais ikiteisminiais tyrimais, juolab, konkrečių asmenų gynyba. Netgi neįsivaizduojame, kaip mūsų veikla ir inicijuojamos diskusijos galėtų daryti įtaką ikiteisminiam tyrimui ar juolab jo rezultatams. Mes kalbame apie medikų galimybę teikti pagalbą gimdyvėms ne ligoninėje. Jei šis klausimas būtų buvęs sureguliuotas, kai atsirado tam poreikis, galbūt nebūtų jokių ikiteisminių tyrimų, kuriais SAM dangstosi be jokio pagrindo;

– esame girdėję, kad vyksta ikiteisiminis tyrimas, pirmiausia iš pačios SAM atstovų ir kad kai kurios namuose gimdžiusios šeimos kviečiamos į teisėsaugos institucijas. Tačiau būtent šiandien pirmą kartą išgirdome skaičių – minimi net 400 žmonių, kurie esą susiję su ikiteisminiu tyrimu. Akivaizdu, kad gimdymo namuose reglamentavimo problema Lietuvoje yra opi ir klausimą reikia spręsti;

–  viceministrės teiginys, esą iniciatyvos veikla – „nesolidi ir negraži“ – skamba įžeidžiamai ir mes svarstome galimybę kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją.

🙂 🙂 🙂 Va taip sugriuvo į šipulius politikės ir taip nestipri reputacija, o įvaizdis visai nužudytas. Sakau, nereikia su moterimis vaikų temoje pešiotis. Nes paskui ims būrelis moteriškių ir sušiks visą rinkiminę kampaniją. Paskui du mėnesius ne agituoti reikės, o kurti viską iš naujo.

Ieva

foto 

 

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

1 komentaras apie “Kartais ima kas ir suš… rinkiminę kampaniją”

  1. Vasaris 3 d, 2011mjo, nekenčiu LT gydytojų. Tas syknias „pinigus už tai, kad žmogus tiesiog atliktų savo darbą. Negi Hipokrato priesaikoje yra eilutė „gydysiu tik už tam tikrą sumą“? Net ir geras specialistas priverčia suabejoti savo profesionalumu, kai žinai, jog jam turėsi papildomai mokėti.“ gerai pabrėžia niūrią realybę.Visi pas mus specialistai, kalba, kad šimtą metų mokosi, bet gauna mažai. Bet kai sužinai, kad jie po to savo darbo nedaro, kol negauna kyšio tai na gal geriau iš tiesų išvažiuoti vien dėl to?

Parašykite komentarą