Tegyvuoja sanatorija!

Šią vasarą penkias dienas ilsėjausi sanatorijoje. Be jokių ten gydytojo siuntimų, tiesiog kaip eilinis rusas 🙂 nusipirkau kažkurį iš paketų ir praleidau vienas nuostabiausių dienų mano gyvenime 🙂

Sanatorijoje „viskas įskaičiuota“ buvau pirmą kartą, todėl elgiausi labai smalsiai ir viską bandžiau. Para kainavo apie tris šimtus. Į kainą įėjo nakvynė, pusryčių ir pietų maitinimas, trys procedūros ir pirčių kompleksas. Dar buvo gydytojos konsultacija.

Konsultacija sakyčiau, mažiausiai reikšminga, matyt, tiesiog taip reikia. Realiai pati galėjau nuspręsti, kurias procedūras pasirinksiu, nes ten yra tokios procedūrų grupės ir kasdien iš tų grupių išsirenki po vieną. Gal tik gydytojos konsultacija reikalinga, jei nuspręstumėte išbandyti purvo vonią. Be gydytojo leidimo neleidžia užsirašyti į šią procedūrą.

Nors sanatorija labai akcentavo savo keturių žvaigždučių viešbutį, tačiau tos žvaigždutės labai jau avansu duotos. Eilinė lova, eilinis čiužinys su antčiužiniu (kuriuos ištisai per TV reklamuoja), nuo kurio ištisai slinko paklodė. Unitazas buvo iš tų, kur atsisėdi, o jis sujuda 🙂 Kondicionierius irgi būtų keturių žvaigždučių viešbučio atributas, deja, jo nebuvo. Esu buvusi keturių žvaigždučių viešbutyje, žinau, kaip turėtų būti. Už tai rašyčiau riebų minusą.

Bet į sanatoriją važiavau gi dėl procedūrų. Taigi, procedūros. Išbandžiau visokias vonias. Savijauta po jų buvo puiki, apie odos būklę geriausiai galėčiau papasakoti taip – prieš ten važiuojant mano šuniukas drykstelėjo man per koją, liko toks raudonas randas. Man tokie įbrėžimai, įdrėskimai daugiau nei savaitę gija. Čia jau po kelių pagulėjimų voniose, to randelio neliko.

Pasirinkau masažą nugaros kiekvienai dienai. Paskui nusprendžiau, kad geriau reikėjo pasirinkti kokį nors kitą, nes kasdien man darė tik nugaros masažą. Maloniausia dalis buvo po masažų. Palydėdavo į tokį poilsio kambarį, ten langai iki grindų, už jų medžiai, o tu guli šezlonge, geri arbatą…

Dar už dešimt litų užsisakiau tokią fizioterapinę procedūrą – darvonsalizacija. Nesu tikra, kad ji taip vadinasi, aš ją vadinau galvonizacija 🙂 Nes su tokiomis didelėmis šukomis braukė per galvą – gerino vietinę kraujotaką, praturtino deguonimi ir gerokai atpalaidavo. Mane ši procedūra atpalaiduodavo labiau nei masažas.

Dar išbandžiau gintaro terapijos procedūrą. Čia efektas, matyt, nematomas, bet tikiu, kad buvo. Labai įdomus gintaro kambarys, gintaro lempos, gintaro smilkalai, gintaro lova. Ir valanda buvimo… kažkur tarp miego ir realybės. Buvau ir druskų kambaryje.

Išgėriau daugybę mineralinio vandens, daug miegojau, vaikščiojau po miesto parkus. Kūnas iš tiesų labai pailsėjo, kai atsipalaidavo visi įsitempę raumenėliai, atsipalaidavo ir įtampa galvoje. Nusprendžiau, kad ateityje reikės atostogas pradėti nuo kelių dienų sanatorijoje. Ten greitai ir efektyviai atpalaiduoja, o tada jau gali sau kokybiškai ilsėtis kur tik nori.

Dar supratau, kad būtinai reikia bent kas antrą dieną sanatorijoje lankytis sporto salėje. Nes iš sanatorijos išvažiavau tokia atsipalaidavusi, kad jaučiausi visai neturinti jėgų net pakelti rankas.

Atlikau mažą tyrimėlį aiškindamasi, ar pavyktų kur Druskininkuose pailsėti pigiau. Jei mėgstate skaičiuoti centų tikslumu ir norite sutaupyti, tai čia irgi yra variantų – nuomotis kokį butą pas žmogų, susidaryti savo planą ir eiti į visas esančias sanatorijas atsirenkant, kurioje viena ar kita procedūra yra pigesnė. Koks „viskas įskaičiuota“ privalumas? Galutiniam variante vis tiek gaunasi pigiau – suskaičiavus viską, ką gauni per parą, išeina, kad nemokamai gyveni arba valgai. Ir turi komfortą, nes visą diena su chalatu vaikštai po sanatorijos patalpas, reikia persirengti tik einant valgyti. Pinigų nešiotis nereikia, sakai „įrašykit į kambario sąskaitą“ – super 🙂

Gal tik stebino labai didelė rusų koncentracija, bet čia jau pakantumo ir tolerancijos klausimai. Iš kelių stebėtų situacijų galiu pasakyti, kad lietuviai labai labai ramūs ir kantrūs žmonės 🙂

Bet šiaip labai rekomenduoju išbandyti poilsį sanatorijoje. Tai įdomi patirtis ir tikrai nuostabi savijauta. Kaip man nesinorėjo, kad baigtųsi atostogos Kretoje, taip man nesinorėjo, kad baigtųsi atostogos sanatorijoje 🙂

Ieva

foto

 

Plastikiniai langai

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

2 komentarai apie “Tegyvuoja sanatorija!”

Parašykite komentarą