Nedėkingas darbas būti sveikatos blogere

Atostogų metas – yra daug laiko pasiskaityti visokiausią rašliavą. Perskaičiau kelis straipsnius apie visokius blogerius, jų istorijos pasakojamos kaip sėkmės istorijos. Iš serijos – turėjo sau kažkokį pomėgį, rašinėjo rašinėjo ir galiausiai pavirto turtingu-žinomu-sėkmingu. Tokie blogeriai iš rašymo apie valgio gaminimą, keliones, rūbus, apsipirkimus, makiažą ir pan. pasidaro pinigų, parašo knygų, keliauja chalevnai, pradeda savo verslą.

Neslėpsiu, skaitydama galvojau, o ko man čia taip ne kaip jiems? 🙂 Pirma versija – čia gi Lietuva. Čia super geri dalykai vyksta super sumažintais formatais, todėl nėr ko čia svaigti apie blogerių įvertinimą. Kai paskaičiau apie visai panašiai gerai besijaučiančius lietuvius blogerius, supratau, kad pirma versija neveikia.

Galiausiai, po apmąstymų, nusprendžiau, kad pasirinkau pačią nedėkingiausią temą. Jei nori kažką „parduoti“ sveikatos srityje, neišvengiamai tampi kažkokio mastelio guru. Sugalvoji ten savo sveikos gyvensenos sistemą, nematai visai nieko kas vyksta aplinkui ir ištikimai laikaisi savo tiesų. Buri aplink save pasekėjus ir tada jau parduoti, ką ten gali pardavinėti – vitaminus, sultis, miegojimo, sporto kilimėlius, sportinę aprangą ir pan. Kartais galima pardavinėti tiesiog savo išmintį, kviečiant į seminarus.

Aš nieko to nedarau, aš nesu sveikatos guru. Aš tiesiog dirbu sveikatos srityje, stebiu čia vykstančius reiškinius. Pati noriu būti sveika, kasdien susiduriu su ligomis, su sveikatos sutrikimais. Esu pacientė ir sveikatos sistemos dalyvė.

Todėl pagal visas tinklaraščių žanro taisykles aš esu tiesiog kalbėtoja. Tinklaraštis tam ir buvo sugalvotas, kad galėtum sau papliurpti. O kažkas, kas tave surado interneto laukymėje, galėtų paskaityti. Nepatiko tekstas, nusikeikti ir eiti kitur ar likti ir skaityti nuolat, netiesiogiai susidraugauti, bendrauti, diskutuoti. Kam to reikia? Gal taip įdomiau ir smagiau gyventi?

Dar vienas pamąstymas apie sveikatos temos bloginimą – šioje srityje neegzistuoja viena tiesa, čia nėra vienos taisyklės, vieno patarimo, vienos tabletės, kažkokios panacėjos. Todėl kartais galvoju, kad iš viso beprasmiška ir visai nereikalinga dalintis savo patirtimi. Nes mes visi esame skirtingi – tai kertinė frazė visai temai.

Žiniasklaida kalbina senutę, kuriai ten jau virš šimto. Visi užgniaužia kvapą klausosi ir tikisi kažkokio recepto, kaip ir man sulaukti jos amžiaus ir dar būti blaiviam prote ir geros nuotaikos? Net jei sukursi absoliučiai identišką aplinką, kaip jos, niekas tau negarantuoja, kad sulauksi tos močiutės metų.

Štai todėl jau nesinervinu, kai po mano įrašo kas nors labai piktai rašo, kad esu profanė ir neturiu jokios teisės taip rašyti… kad pradžioj reikia baigti mediciną, tada panašiai samprotauti… kad išmetu „į eterį“ savo blogą nuotaiką ir t.t., ir pan.

Nėra pasaulyje nei vieno eksperto sveikatos srityje. Žmogaus kūnas vis dar tiriamas, tai kas šiandien atrodo faktu, rytoj jau būna „senos žinios“. Be to, tas žmogaus kūnas vis sugalvoja savo išimtis – gyvena su sunkia diagnoze, nemiršta, vaikšto su kulka galvoj. Galų gale, net pas daktarą Hausą pacientai mirdavo 🙂

Niekuo negali pasikliauti, tačiau vis tiek reikia ieškoti savo asmeninio sveikatos ir geros savijautos recepto. Jis bus unikalus, jūsų. Tai bus jūsų asmeninė istorija. Jei kas norės, galės ją kartoti; nenorės – tegu ieško savo. Štai todėl turiu moralinę teisę būti sveikatos srities šnekėtoja, blogere. Nors ir nedėkingas tai užsiėmimas 🙂

Ieva

foto

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

1 komentaras apie “Nedėkingas darbas būti sveikatos blogere”

Parašykite komentarą