Na ir kas yra tikrieji svoločiai?

Šiandien „Lietuvos rytas“ išspausdino straipsnį apie retomis ligomis sergančius vaikus, kurių gydymui Sveikatos apsaugos ministerija atsisakė skirti pinigų. Visiškai nužudė viceministrės „sausiakinis“ komentaras. Ji čia kurį laiką pasitelkusi ministerijos ryšių su visuomene skyrių varė jau politinę rinkiminę agitaciją. Tokių absurdiškų buvo pranešimų spaudai, kur buvo cituojama Ribokienė, iš serijos kaip pacientai yra visko verti ir sveikatos paslaugos Lietuvoje geriausios pasaulyje. Po to komentaro Lietrytyje gali išmesti į šiukšlyną savo visus sumanymus eiti į Seimą.

Mane tas straipsnis papiktino ir įžeidė. Kokio humaniškumo lygio šalyje aš gyvenu? Kokiaąsvoločių ir moralinių urodų valdžią mes turime? Kaip jie gali sakyti, kad jie neskirs pinigų savo valstybės piliečiams? Mes mokame mokesčius ir už tuos pinigus gauname gydymą, kai jo mums prireikia. O tiems vaikams gydymo tikrai reikia.

Tačiau kažkodėl mūsų sveikatos apsaugos ministerija turi teisę pasakyti, kad pinigų neduos. Nerasit 7 milijonų? Aš galiu pasakyti tuoj pat iš kur juos paimti! Tos pačios ministerijos priimamajame radau kažkokią knygutę „Daktaro Prano istorijos“. Ten gale radau tekstuką apie tai, kad kažkokiam Lietuvos rajonui (ar ne Lazdijų) buvo skirta virš 600 tūkstančių litų visuomenės sveikatos biurų veiklai. Virš 100 štukų skyrė rajoniuko savivaldybė. 23 milijonai „susitaupė“ Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje. Už tiek tris metus tuos vaikus gydyti galima. Suprantat, kad visi tie pinigai iš dangaus tai nenukrito – jie mūsų!

Sunervina tokiomis istorijomis. Aišku, kyla noras nešti tiems vaikams savo pinigus, kad tik kaip nors juos gelbėti. Bet iš tikrųjų, nors ir skaudu, bet neturime taip daryti. Turime valstybę – ji turi pasirūpinti savo piliečiais. Jei kiekvieną kartą, kai iškils toks reikalas mes mesimės iš savų, tai vieną dieną už viską mokėsime. Bet taip neturi būti! Pažiūrėkite, privalomas sveikatos draudimas. Gal aš dar iki galo nesuprantu, bet aš moku PSD įmoka kaip darbuotojas, kur turiu vadinamą „etatą“. Pasiėmiau individualią veiklą pagal pažymėjimą – ten vėl moku PSD. Susirenka ten jie normaliai.

Įdomiausias buvo paskutinis straipsnio sakinys, kad pusmetį mergaitės gydymo apmokės farmacinė įmonė. Glaxų vadovas Čereška aiškiai pasakė, kad Lietuva yra per maža rinka daugeliui famacinių firmų. Gal aš ir naivi, bet toks gestas – tai daugiau nei farmacinės įmonės socialinė atsakomybė. Tai aukščiausio lygio humaniškumas. Ir kas dabar svoločiai – ministerija, kuri turi duoti pinigų vaistams, bet neduoda ar farmacinė įmonė, kuri nieko neprivalo, bet tiesia žmonėms pagalbos ranką?

O tų vaikų tėvams siūlyčiau prašyti politinio prieglobsčio kad ir Lenkijoj. Ten vaistų duos, farmacinė rinka vis dėlto didelė. Toj šaly valstybė suvokia, kad jei tu išgelbėsi 7 savo piliečius, jie paskui visą gyvenimą kurs pridėtinę vertę. Ir teko skaityti, kad vaistai ten pigesni.

Gaila tik, kad garsieji vaiko gynėjai iš Kauno nemato reikalo čia ko nors nušauti, kokį mitingą surengti ar dengti krūtine skriaudžiamų vaikų. Plastmasiniai tie Lietuvos vaikų teisių gynėjai…

Ieva

foto

 

www.draudimas.lt 

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

4 komentarai apie “Na ir kas yra tikrieji svoločiai?”

  1. na šiaip tai pasipiktinimas, manau , gana karštakošiškas, t.y. lietuviškas. Na suprantu – motinai jos vaikų sveikata ir todėl nuoširdžiai dėl to išgyvenu. Bet , iš kitos pusės, taigi be šios motinos yra ir daugiau motinų ant Lietuvos, kurios taip pat turi savo sergančius vaikus. O ką su jais daryti, jei visus pinigus atiduosime tik vienos motinos vaikų gydymui labai abejotino veiksmingumo vaistais? Šiaip tai Lietuvoje , tiksliau jos nelabai išsilavinusioje , todėl labai emocingoje (isteriškoje) jos dalyje vyrauja nuostata (apie ką labai , manau, sako ministrė Šimonytė) , kad pinigų yra, tik ta valdžia (svoločiai) jų neduoda. Maždaug – ot turime, bet neduosime, išgraužkite. Dar , gal ir negalima taip sakyti, bet – ta mama, kiek suprantu , vieniša, augina tris vaikus , kurie serga vienoda genetine liga . Taigi klausimas – kiek žinau , tai ,prieš gimdant , daromi genetiniai tyrimai. Tai jei jau pirmam vaikui nustatyta buvo tas susirgimas, tai prieš gimdant kitus , gal vertėjo susirūpinti? Ar čia vėl valdžia kažko nepadarė?

  2. Max’ai, jus irgi įdomiai samprotaujate – tipo abortus reikėjo tai mamai daryti? Tai čia visai vaikų nebūtų, nes reikia tada neleisti gimti visiems neišnešiotiems, su širdies ydomis ir pan.
    Mano visia nesiteriška nuomone – valstybė turi rūpintis savo piliečiais, jų sveikata. Ir iš jų pusės negražu samprotauti, kad iš vienų pinigus imsime ir kitiems duosime. Visiems, kam reikia, kur turi būti gelbėjama gyvybė, ten turi būti duodami pinigai.
    O kad jų nėra – tai didžiausias melas. Mano kuklios buhalterinės žinios verčia mane manyti, kad tiesiog šitam dideliam UAB „Lietuva“ prastai paskirstomi tie finansai ir tiek.

  3. miela Ieva , atsiprašau už tokį klausimą (teigimą) , bet sprendžiant iš jūsų pasirašymo, jūsų buhalterinės (tikriausiai norėjote pasakyti ekonominės?) žiios tikrai labai kuklios. Na tikrai jau labbbaii. Kaip jūs manote , iš kur valdžia gauna pinigus? Ar apskritai – ar valdžia turi savo pinigus? Aš nesakau, kad reikia daryti abortus, bet yra atvejų (na kaip šis) , kad apie tai reikėtų pagalvoti. Apskritai šioje, kaip sakote, UAB „Lietuva“ yra viena, bet labai dYdelė problema – jos akcininkai, t.y. piliečiai, t.y. mes su jumis visiškai neturime jokio atsakomybės už savo poelgius jausmo. Personalinio . Tiek renkant valdžią iš tokių pat akcininkų (ne iš marso), tiek kuriant šeimas ar gimdant vaikus.

  4. Žinot, Max’ai, jus teisus. Reikia net kokio nors įstatymo, kad moterys negimdytų vaikų, kurie ateityje sirgs ir jų gydymas reikalaus didelių pinigų. Jokių čia neišnešiotų, sergančių cerebriniu paralyžiumi, turinčių širdies ydų, silpnaregių! Ir dar reikėtų uždrausti visus neįgalius ir sergančius lėtinėmis ligomis. Juos galima tremti į kokią salą, atimant pilietybę. O UAB „Lietuva“ akcininkai tada su DIDELIU atsakomybės jausmu investuoja į atominės elektrinės statybas, į naujus stadionus. Kad būtų kuo didesnė finansinė naudą iš uab’o. Ir nachren tuos sergančiuosius ir jų vaistus! 🙂

Parašykite komentarą