Uždenkite langus – saugokit paukščius

Kelias dienas stebiu keistą reiškinį – į langus žudosi paukščiai. Mano buto langas išeina į vidinį kiemą, matau, kaip jie tupi ant priešais esančio namo stogo ir paskui skrenda žemyn, o kai kurie į langus. Per savaitgalį kiemas nubarstytas sniegenų lavonėliais…

Ant šalia augančio medžio jų gausybė pritūpę – girdisi net kaip čepsi kramtydami kažką nuo to medžio. Žvirbliai nesižudo.

Neiškenčiau – paskambinau į ornitologų draugija. Man pasakė, kad dėl visko kalti saulės spindulius atspindintys langai. Paukštukai nesupranta, kad čia langas ir skrenda tiesiai. Reikia išėjus iš namų, langus uždengti užuolaidomis ar ant lango užklijuoti didelio paukščio siluetą.

Jei toks į langą atsitrenkęs paukštukas dar šiltas, jį reikia įdėti į dėžutę, kad jis kurį laiką pabūtų tamsoje. Gal atsigaus.

Žodžiu, užsidenkite langus – nepamirškite, kad ne vieni mieste gyvename 🙂

Ieva

foto iš čia

Mediniai langai

 

Daiva Ausėnaitė (Ieva)

Daugiau nei pusę gyvenimo žurnalistauju. Ir didesnę dalį laiko praleidau filmuodama/kalbėdama/ rašydama apie sveikatą, sveiką gyvenseną, ligas, vaistus, maisto papildus, ekologiją ir t.t.

Informacijos mano galvoje prikaupta gerokai daugiau nei reikia vienam žmogui. Todėl neišvengiamai įvyksta pasvarstymai dėstant kartais kategorišką, kartais išmintingą, kartais tolerantišką nuomonę.

Patinka vienai iš pirmųjų sužinoti apie naujoves, todėl nuolat eksperimentuoju su kosmetika, maistu, taupymu, knygų pasirinkimu, tvarkymusi, darbu namų ofise, pomėgiais.

p.s. kodėl Ieva? Nes tai mano antras vardas. Jis man simbolizuoja moterišką išmintį, stiprybę ir, be abejo, išskirtinai moterišką smalsumą.

Norėsit susisiekti, rašykite daiva@ievosnuomone.lt
Daiva Ausėnaitė (Ieva)

Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

4 komentarai apie “Uždenkite langus – saugokit paukščius”

  1. Na, žinai, aš šitam name tik keli mėnesiai gyvenu, kaip čia buvo anksčiau – nežinau… Man irgi keistas jų elgesys, bet dėdė ornitologas šitą reiškinį taip paaiškino 🙂 tegu matyti laidą, kur buvo kalbama apie amerikiečių dangoraižius, tai į juos ten tiek paukščių nusižudo, kad net sunku suvokti tuos skaičius…

  2. Aš vieną parsitempiau vis dėlto namo 🙂 mano šunelis į jį atsitrenkė nosimi, o tas sėdi sniege, akytėmis mirkčioja 🙂 o paukštuką palaikiau dėžutėje, atsigavo po valandos, bandė skristi, bet tėškėsi snapeliu į sniegą, atsisuko ir žiūri į mane lyg su priekaištu, lyg su klausimu „kodėl čia taip nutiko?“ 🙂 patupdžiau ant šakos, po dviejų valandų nei jo, nei jo chebrytės nebuvo 🙂 tikiuosi, jam viskas gerai 🙂
    o katinai aplinkui šmirinėja ir tų jau sustirusių nevalgo, išpuikę tie miesto katinai 🙂

Parašykite komentarą