Lietuviška blogosfera eilinio blogerio akimis

Šiemet prisijungus prie savo tinklaraščio supratau, kad pernai buvau, matyt, pati neaktyviausia blog’ų skaitytoja. Kai gyvenau www.blogas.lt, neišvengiamai pasidairydavai į kitus, nes jie ten lyg ir po ranka. O dabar, kai sėdžiu savo kaime, turiu gerokai pasukti galvą, kad prisiminčiau, pas ką čia į svečius nueiti. Tuo tikslu ir buvo sugalvota naujienų prenumerata.

Šį mėnesį tinklaraštininkai užsiima savireklama, tad turiu puikią progą prisiminti, pas ką į svečius eidavau pernai. Dar kartą atsiprašau, kad retokai 🙂

www.nezinau.lt – čia lyg ir privalomas vizitas 🙂 prenumeruoju naujienas. Nors turiu pripažinti, kad Džiugas vienu metu su blogoramomis irgi buvo užmetęs.

www.pinkcity.lt – viena pirmųjų mano prenumeratų. Labai patinka netikėtas rašymo stilius, visuomet gerokai nubloškiantis nuo kasdienybės pilkumos.

www.simaitis.lt – galėtų būsimajame LOGIN’e gauti metų debiuto titulą.

www.g-taskas.lt – geras sprendimas tiems, kas neturi laiko aktyviau kultūrintis. Kultūra ateina tiesiai į pašto dėžutę naujienų pavidalu. Beje, vieno konkurso metu esu laimėjusi knygą 🙂

http://racas.lt – puikus įrodymas, kad tinklaraštininkai gali kartais „pavaryti“ ir išlikti gyvi 🙂

http://euroblogas.lt – geras pavyzdys, kaip bloginimą įsisavino organizacija ir nepasišiukšlino.

www.ekonaujienos.lt – startavęs kaip vieno žmogaus blog’as virto rimtu ekologiškos minties tinklalapiu. Patinka, kad kasdien pateikia ne vieną naujieną.

http://lies.lt – ištikimas mano komentatorius 🙂

http://praeivis.lt – jis vis čia praeina, pasišnekam 🙂

http://www.commonsense.lt – sudėtingas pavadinimas ir net nesu tikra, ar ne per daug jame pasikartojančių raidžių 🙂 čia pastarojo meto mano nauja prenumerata. Iš vyriškų blog’erių serijos, bet kartais būna įdomu.

http://skaniai.lt – pramogai

BAISUS NEAPSIŽIŪRĖJIMAS, pamiršau paminėti http://dali.us Šimtas atsiprašymų 🙂

Šiemet gaivaliojantis nuo pošventinės depresijos, šiek tiek palandžiojau po tinklaraščius ir štai keletas mano naujų atradimų: rokiškis, utyra, reporteris, mantas.malcius.

Nors visus praeitus metus nebuvau tokia aktyvi skaitytoja ir komentatorė, net retai rasdavau laiko pabūti normalesnia rašytoja, tačiau kai kurios įžvalgomis norėčiau pasidalinti.

Pastebėjau, kad nemažai tinklalapių paprasčiausiai nustojo būti rašomi.

googlas kažkaip kritiškiau pradėjo žiūrėti į tinklaraštininkus ir visų jau nekiša į pirmą paieškos langą. Matyt, susikūrė kažkokią specialią atrankos sistemą, skirtą blog’eriams.

Ėmė dominuoti keletas tinklaraštininkų rūšių: vyrai, IT’istai, žurnalistai ir moteriškas laisvalaikis. Kažkada su Ežiukais iš www.studentusmedicus.lt paklejojom, kad galima būtų burtis tinklaraštininkams pagal temas, net galvojom, gal kursim sveikatos blog’erių tinklą. Analogiškų pamąstymų apie ekologistus girdėjau vieno Green drinks’o metu, tačiau pačiai internete teko aptinkti tik receptų tinklaraščių puslapį, kur sudėtos nuorodos į visus tokius blog’us.

Akivaizdu, kad lietuviška blogosfera išgyveno transformacijas, pokyčius, išsigrynino. Labai tikiuosi, kad kovo mėnesio LOGIN’e kas nors apie tai papasakos 🙂 Mėgstu, kai kalba sociologai 🙂 Visuomenėje vykstančius reiškinius stebėti įdomu ir smagu būti jų dalyviais 🙂

Ieva

foto iš čia

Seo paslaugos

 

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

16 komentarų apie “Lietuviška blogosfera eilinio blogerio akimis”

  1. Aš irgi tamstą atradau per šitą reklamos savaitę. Anksčiau tinklaraščio pavadinimas irgi buvo girdėtas, bet kažkokias būdais nenukeliavo iki RSS skaityklės.

  2. Gal ir geras sumanymas ta savireklamos savaitė 🙂 Reikia pasižadėti šiemet būti aktyvesne blog’ere ir dažniau išeiti iš savo kaimo pasisvečiuoti 🙂

  3. Šiaip patarimas iš SEO srities: jei reklamuoji blogą.. įdėk ne šiaip pavadinimą o nuorodą į jį. Kad ir labai labai labai nedaug… bet tai pakels reklamuojamo blogo reitingus paieškos sistemose.

  4. Jeigu tik mokėčiau… 🙂 žmonės, kurie prenumeruoja mano naujienas, savo pašto dėžutėse mato aktyvias nuorodas, tačiau įėjus į puslapį, jos neaktyvios… O aš nemoku surasti nuorodų aktyvatoriaus…

  5. Ieva, pažymėk nuorodą redaguojamame tekste ir tada to teksto redaktoriuje, viršuje, paspausk mygtuką, ant kurio grandinė nupiešta – atsidarys toks langelis, kur reikia nuorodą įvesti. Ten ir įvesk. Taip su visomis nuorodomis reiktų padaryti.

  6. nuorodą šone padariau, o ne tekste 🙂 nea, čia ne taip lengva, kaip parašyti 🙂

  7. Yra šone toks užrašas „Links“ ir paveiksliukas primenantys grandinėlę, bet jį paspaudus jis daro tik šonines nuorodas. Kažkoks turi būti kitoks variantas… matyt..

  8. Ieva, kai tekstą atsidarai redagavimui, *virš teksto* yra eilė mygtukų, kaip kokiam Worde. Tenai yra su grandine mygtukas.

  9. Sveiki, noreciau kad parasytumete kazkoki unikalu straipsniuka apie blakstienu priauginima Vilniuje. Rasau straipsnius apie tai http://www.blakstienupriauginimas.eu , tik kazkodel konkurentu tinklapiai uzima pirmas pozicijas, nors ten nera net ka paskaityti… Galbut tai butu prasymas pagalbos-straipsnio su nuoroda. Atsidekociau kazkiek tai pinigeliu. Jei imanoma parasykit man i pasta. Pagarbiai margarita.

Parašykite komentarą