Farmacininkai moka matuoti mandagumą

Neseniai teko dalyvauti vienoje konferencijoje, kuri buvo suorganizuota medikams. Renginys gan specifiškas, su sunkia terminologija, trumpiniais, tačiau visi susirinkę suprato, ko susirinko.

Iš šio renginio man labiausiai patiko farmacinių firmų atstovai. Negaliu susilaikyti jų neapkalbėjusi 🙂 Prie durų stovėjo vienos farmacinės įmonės vadybininkas, kurio užduotis buvo, matyt, prižiūrėti tvarką ir būti atsakingam už renginį. Prie manęs jis net nepriėjo pasiteirauti, kas aš tokia. Ir lyg tai net nepasisveikino, gal galva linktelėjo. Nusprendžiau, žmogus stresuoja, o gal paprasčiausiai elgiasi labai lietuviškai „nepažįstu-nelendu“.

Po kelių minučių į salę ėmė rinktis gydytojai. Reikėjo matyti, kaip pasikeitė vadybininkėlio veidas, atsirado saldžiai rožinė šypsena, jis trypčiojo, tupčiojo, padėjo nusivilkti paltus, siūlė kavos-arbatos. Čia pat gėrimus gamino ir nešė. !!

Lauke oras tądien tikrai buvo ne koks ir ta nuo gydytojų stalų kvepianti kava labai ja viliojo. Kelias minutes palaukiau, kol visi išalkę medikai pasisotino ir tyliai nuslinkau prie kavos aparato. Galiu lažintis, kad vadybininkėlis piktokai žiūrėjo man į nugarą.

Kaip įprasta konferencijose, dalyviai gauna tušinukus, popieriaus, lankstinukus. Man buvo pasiūlyta atsisėsti prie stalo, ant kurio nebuvo visų šių atributų. Na, galvoju, reikia kažkaip parodyti, kad esu žurnalistė 🙂 Išsitraukiau diktofoną, pasiklausiau lektorių, kurioje vietoje jie darys pranešimą. Žodžiu, siunčiau vadybininkėliui signalus, kuriais reikalavau pagarbos 🙂

Kai po renginio visi buvo keturis kartus paragint pasivaišinti dar karta ir karštais patiekalais, o aš tokio raginimo neišgirdau nei vieno karto (su manim buvo tik gan aktyviai atsisveikinta), supratau, kad farmacinėse firmose dirbantys žmonės moka ne tik vaistus sverti, bet ir savo mandagumą.

Aš, aišku, suprantu, kad renginys buvo skirtas medikams, ne žurnalistams. Tačiau jeigu jau atsiranda žurnalistas renginyje, tai jokiu būdu negalima jo ignoruoti. Pijarščikai dabar, matau, aktyviai linkčioja galva ir piktinasi vadybininkėlio elgesiu 🙂

Dar kartą gavau įrodymą, kad tokios visokios paskaitos „kaip bendrauti su žiniasklaida/kaip pelnyti žurnalistų palankumą/kaip patenkti į laikraščius/kaip užmegsti gerus santykius su žurnalistais“ bus dar labai labai ilgai populiarios ir brangiai kainuojančios. Nes jei esi bukas – tenka mokėti daugiau! O to vadybininkėlio elgesį galiu pavadinti tiktai buku. Savo nepagarbiu elgesiu kito labiau ambicingo žurnalisto širdyje jis galėjo pasėti nemažą pykčio grūdą. Ir ateityje žurnalistas, įsidėmėjęs to vadybininko įmonę, uždeda jai klišę – ignoruoti/kritikuoti/ieškoti konfliktų. Kodėl žurnalistas tokiu atveju turi ramiai nuryti tą nemandagumo dozę? Pripažinkite, kad kiekvienas po tokio nepagarbaus elgesio galvotų apie kerštą? Nejaugi ne? Tuomet jus be galo atlaidūs irdvasingi žmonės 🙂

O aš tik džiaugiuosi, kad teko tokioje situacijoje sudalyvauti 🙂 Jei kiekvienoje įmonėje bus nors po kelis tokius vadybininkėlius, vieną dieną ta didelė sistema – Farmacininkai – turėtų sugriūti, nes toks baltais siūlais susiūtas mandagumas anksčiau ar vėliau ima trūkinėti. Ir atskleidžia tikrą veidą.

Ieva

paveiksliukas iš http://portal.psz.utm.my/blog/

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

Parašykite komentarą