Apie karščius

paveikslėlis iš www.naschools.net

Gavau pranešimą spaudai iš Sveikatos apsaugos ministerijos dėl karščių. Jų perspėjimas yra teisingas, kai taip karšta nemažai daliai žmonių įvyksta visokie sveikatos sutrikimai. Ministerija mini sergančius širdies kraujagyslių ligomis, kepenų, inkstų, besilaukainčias moteris, vaikus. Siūlyčiau įtraukti ir sergančius išsėtine skleroze. Dėl sutrikusio nervinio impulso šia liga sergantys jautriai reaguoja į karštį, nes karštis prisideda prie impulsų sklidimo prastėjimo.

Beje, įdomu tai, kad ministerija siūlo nebūti saulėje nuo 10 iki 16 val. Štai puikus pavyzdys, kaip klimato kaita koreguoja įprastus dalykus. Anksčiau buvo rekomendacija nuo 12 iki 16 val. O dabar – karšta visada!

Štai dar keletas patarimų:

  • Dažnai naudokitės šaltu dušu ar vonia;
  • Ribokite fizinį aktyvumą, ypač vidurdienį – nuo 10 iki 16 valandos. Sodo, daržo bei kitus ūkio darbus geriau atlikite anksti ryte arba vakare;
  • Poilsiaudami gamtoje pasirinkite vietą pavėsyje, būkite po skėčiais, ribokite buvimo atviroje saulėje laiką;
  • Jeigu sergate širdies – kraujagyslių sistemos ligomis, būkite dėmesingi sveikatai, stebėkite savo sveikatos būklę;
  • Atminkite, kad esant dideliems karščiams, jums paskirtų vaistų poveikis gali pakisti. Būtinai pasitarkite su gydytoju dėl vaistų vartojimo, jų dozės.
  • Gerkite dažniau nei ima troškinti – skysčius gerkite nuolat, po truputį, visą dieną, nelaukdami, kol ištrokšite. Geriausiai tam tinka mineralinis, mineralizuotas, geriamasis arba pasūdytas vanduo.

Tad paisykime šių patarimų, kad netektų vidury vasaros atsidurti ligoninėje.

Ieva

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

3 komentarai apie “Apie karščius”

  1. Man kada karšta geriausiai tinka žalia arbata (karšta) ir kalnas uogų.
    P.s karšta vasara yra gerai, kelios paskutinės kažkokios netikusios buvo 🙂

  2. Atgalinis pranešimas: Blogorama #667

Parašykite komentarą