Naujas, ekologiškas požiūris į kosmetiką

foto iš www.leinsweilerhof.com

Aš, matyt, nesu labai originali kūno priežiūros srityje. Naudoju daug kosmetikos: du veido kremai, paakių, vienas nuo raukšlių ir dar visokių mėginukų nuolat yra. O dar kaukės, serumai, makiažo valiklis, tonikas, pilingas… Dar yra visokių kūno kremų, kojų, rankų, anticeliulitinių losjonų, plaukų priežiūros priemonių. Žodžiu, statistiška moteris, išleidžianti daug pinigų kosmetikos pirkimui ir daug laiko jos naudojimui.

Bet, tikriausiai, esu ir statistiškai labai nepatenkinta savo veido oda. Todėl nuolat bandau naujus kremus, serumus ir t.t. Nes visos priemonės po kurio laiko nustoja „veikti“, atrodo, kad tepi sviestą: oda lyg nekvėpuoja, jokio palengvėjimo jausmo pasitepus, o ką jau kalbėti apie drėgmės efektą ar kokį nors kitokį. Efektas po kurio laiko dingsta.

Ekologiškos gyvensenos banga atnešė naujų vėjų ir į kosmetikos pramonę. Tiksliau, viskas prasideda nuo moterų mąstymo keitimo. Lankiausi pas Rūtą iš www.kvapunamai.lt, ji keiksnoja kosmetikos pramonę ir sako, kad reikia prisiminti senus, gerus dalykus: aliejus, eterinius aliejus, kvapniuosius vandenis (hidroliatus) ir molį. Ne iš jos pirmos girdžiu tokius argumentus:

  cheminė kosmetika prikimšta visokių sudedamųjų medžiagų, kurios skirtos kažkokiam efektui išgauti, o ne odai puoselėti. Pavyzdžiui, medžiaga pagerinanti kremo įsigėrimo į odą greitį. Medžiaga suteikianti kremui purumo įspūdį, gražią rausvą spalvą ar malonų kvapą. O jei rašo, kad sudėtyje yra kokio nors augalo ekstrakto – tai jo ten katino ašaros.
  Cheminė kosmetika priverčia odą pamiršti jos pagrindines jos užduotis, todėl kai nustojam naudoti kremą, veidas atrodo prasčiau nei pradėjus naudoti. Todėl nusprendžiama, kad tik kremas yra grožio garantas ir jis naudojamas nuolat. Savotiškai „pasodina ant vartojimo“ 🙂
  Dar vienas smūgis cheminei kosmetikai – kaltinimas vėžinių susirgimų didėjimu. Tepam ant savęs nežinia kokias medžiagas, raukšlės mažėja, o visokie toksinai ir kitokie š… lieka organizme ir užsuka ten visokius negerus mechanizmus. Rezultatas – dažniau sergam. Kas galėtų tą paneigti ar patvirtinti? Niekam to nereikia, nes cheminės kosmetikos gamintojai taip pat yra pasaulinės mafijos dalis. Tos mafijos, kuri kemša mums vaistus, nesveiką maistą, benziną ir kuri ragina „pirkit, pirkit“.

Vienas smagiausių straipsnių šia tema yra paskutiniame (antrajame) žurnalo „Green’as“ numeryje. Siūlau paskaityti. Ten dirba tikri ekologiškų idėjų radikalai 🙂 Bet man patinka jų rašiniai, gerokai supurto nusistovėjusį mąstymą 🙂

Tai ką aš sužinojau apie kitokią, ekologišką kosmetiką? Sužinojau, kad ryte reikia nusiprausti veidą, pasipurkšti hidroliatu, kuris bus malonaus, tau patinkančio augalo kvapo, o paskui užsitepti aliejaus. Jis gali būti praturtintas eteriniais aliejais. Viskas. Palauki kol susigers, nes natūralūs dalykai susigeria ne iš karto. Ir žingsniuoji sau į darbą. Gali, aišku, teptis dekoratyvinę kosmetiką. Analogiška priežiūra taikoma ir vakare. Hidroliatu veidas valomas ir gaivinamas, o po to aliejus. Aliejų, beje, būna pačių įvairiausių. Jie drėkina odą, mažina raukšlytes. Mane patikino, kad turintiems riebesnę odą nereikia bijoti aliejaus – jis neriebins ir neformuos spuogiukų. Tiesiog įsilašinkite į aliejų kelis lašiukus kokio eterinio aliejaus, kuris turi poras sutraukiančių, dezinfekuojančių savybių ir štai jums puikus kremas 🙂

Mano asmeninė patirtis su tokia kosmetika – kai kurie eteriniai aliejai gali alergizuoti. Todėl jei nuspręsite naudoti tokią kosmetiką, išbandykite po vieną eterinį aliejų, nedarykite kelių iš karto mikso. Mane išbėrė nuo molio kaukės su trim eteriniais aliejais… Bet mane berdavo (ir net sakyčiau reguliariai) nuo cheminės kosmetikos, tad prarasti nėra ko 🙂

Taip pat siūlau pasiskaityti ir išbandyti www.marmozel.lt kosmetiką ir aliejinius kvepalus. Labiausiai mane papirko šią kosmetiką gaminančios Vilmos atsidavimas ir atidumas gaminant kiekvieną kremą. Naudojant tokią kosmetiką gali jaustis tikra karaliene, juk jis gamintas rankomis, mąstant apie kvapus, proporcijas.

O www.kvapunamai.lt antradieniais kviečia į gyvos kosmetikos gamybos kursus. Užsirašyti nelengva, nes daug norinčių, bet tai yra nerealus malonumas. Prie stalo maišai aliejus, uostai kvapus, šnekiesi su kitomis moterimis apie grožį, kosmetiką… Super moteriškas vakarėlis 🙂

Ajurvedos centre Shanti galima išmėginti „Jiva“ kosmetiką – žolės ir natūralūs ingredientai. Žodžiu, pasirinkimas yra, reikia tik domėtis ir nustoti būti reklamos pasaulio sraigteliu.

Nežinau, ar pavyks per vieną dieną atsikratyti visos tos gausos kosmetikos, kurią turiu vonios kambaryje. Tačiau po truputį bandysiu. Ekologiška, natūrali ar gyva kosmetika (vadinkite kaip norite) yra paprastesnė, jos reikia mažiau ir nėra atskiro kremo kiekvienai kūno daliai. Be to, ja naudojosi moterys prieš tūkstančius metų. Žmonija grįžta į natūralumą, o aš grįžtu prie natūralios kosmetikos 🙂

Ieva

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

9 komentarai apie “Naujas, ekologiškas požiūris į kosmetiką”

 1. Aš manau, kad pati ekologiškiausia tai ta kosmetika, kuria pati pasidarai 🙂 Nesiūlau chemija užsiiminėti, bet Lietuvos gamtoje yra daugybė vaistažolių, kurios tik ir laukia būti panaudotos. Juk mūsų senelių oda tikrai buvo geresnė ir ne dėl to, kad pirko firminė kosmetiką su ženklu „ekologiška“. Beto…taip pigiau.

 2. Puikus apsisprendimas, sveikinu! Natūralios ir ekologiškos kosmetikos yra du tipai: 1) įprastos mums išvaizdos kremai, tonikai ir pan. bet pakuotė su sertifikato ženklu (kainuoja brangiau); 2) gamtines priemones, pvz., medetkų fitolis (žolytes, mirkytos aliejuje), hidrolatas (distiliuotas gelių vanduo) ir kt. jau vardyti dalykai. Bent jau pati veido ir kūno priežiūrai naudoju „gamtiškąją“ kosmetiką, o plaukams – sertifikuotus produktus.

 3. Tos mūsų gražiosios senelės ir prosenelės dažniausiai gyveno kaimuose, kvėpavo grynesniu oru, sveikiau maitinosi, mažiau stresavo. Ir taip, naudojo natūralesnes priemones-tiesiog neturėjo kito pasirinkimo.
  Daug kas priklauso nuo paveldėto genų fondo-jei esi apdovanota sveika oda, tai net ir tie cheminiai produktai neturėtų pernelyg negrįžtamai jos sugadint.
  Mano manymu svarbiausia žiūrėt, ką dedi į burną, nes visas grožio procedūras reikia pradėti iš vidaus, nes oda sugeba daugybę funkcijų atlikti savarankiškai be išorinio mūsų įsikišimo.
  Neteigiu, kad nereikia kosmetikos, neteigiu, kad geriausia kosmetika-ekologiška(ar visada žinome kokia TIKROJI tų naudojamų aliejų sudėtis, spaudimo pobūdis, grynumas?ar galime užtikrinti, kad mųsų naudojamas eterinis aliejus iš ties išgautas natūraliu būdu ir kad jam auginti augalai „nekvėpavo“ išmetamosiomis dujomis?), neteigiu, kad „chemija“ yra tik lb blogai.
  Tik visada buvau tos nuomonės, kad geri ir iš tiesų kokybiški produktai niekada nekainavo ir nekainuos pigiai.

 4. Labas Ieva,
  permetes viena akim kelis tavo straipsnius , jauciu , kad taikai i „10′ jei atvirai, jauciu kazka panasaus, -galbut tik siandien ……:) sekmes tau ir …:)

 5. Aš manau, kad tikrai ekologiška veido kosmetika būna, kai pats pasigamini. Nors ir sakote, kad reikia dėti aliejų, bet vistiek žinai kokius dedi ir žinai, kad visos sudedamosios dalys yra ekologiškos 🙂

Parašykite komentarą