Visa Lietuva gamina namie :)

foto iš www.bukitesveiki.lt
foto iš www.bukitesveiki.lt

Gal tai susiję su ekonomine krize ar keliais rodytais kulinariniais šou, tačiau Lietuvoje nerimsta gaminimo TV ekranuose, žurnaluose ir receptų knygų leidimo banga. Turiu pasakyti, kad rengiant siužetus laidai „Būkite sveiki“ pasinaudojau šia situacija ir kiekvieną savaitę parengiu interviu su kokia įžymybe, kuri ką nors pagamina. Tokia nesudėtinga sėkmės formulė:
įžymus žmogus+trumpas pokalbis+patiekalas=garantuotas dėmesys

Internetiniame puslapyje www.bukitesveiki.lt po laidos publikuojame ir išsamius receptus, tai iš komentarų galiu suprasti, koks buvo susidomėjimas. Viena iš paskutinių kalbintų įžymybių – Atlanta. Jos neriebus pyragas tikrai buvo populiarus. Vis bandau suprasti, ar dėl to, kad buvo žodelis „sveikas“ ar dėl to, kad labai jau lengvai gaminamas? 🙂 Atvirai sakant, vieną savaitgalį ir aš nusipirkau maišą obuolių ir ėmiau atlantiškai gaminti pyragą. Gaminasi tikrai lengvai ir skonis geras, nors jeigu kas nemėgsta manų košės, tai gali nepatikti.

O grįžtant prie gaminimo fenomeno temos, tai vis dėlto norėtųsi suvokti, kodėl kilo toks susidomėjimas maisto gaminimu? Atsivalgėme parduotuvinių-pagamintų? Ar vėl prisiminėme, kaip smagu leisti laiką namie, su šeima ir draugais? Grįžta sovietinio periodo gražiausia tradicija – „zastolje“? Ar krizė verčia pamiršti kavines ir restoranus, nes gaminti namie vis dėlto yra pigiau?

Ką galvoja masės – galėtumėte jus man parašyti 🙂 O aš leisiu sau išreikšti asmeninę nuomonę – man maisto gaminimas namie primena vaikystę, kai salotų negalėjai nusipirkti parduotuvėje, kai viską reikėjo gaminti pačiam, tačiau kiekvienas susibūrimas visuomet virsdavo įvykiu. Nes tiek daug pasiruošimo, namai kvepia maistu, visi valgo ir aptarinėja maisto skonį… Namie gaminti smagu, nes paskui namai dar kurį laiką gardžiai kvepia 🙂 O kaip jums?

Ieva

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

5 komentarai apie “Visa Lietuva gamina namie :)”

  1. Žmonės tiesiog gręžiasi į natūralumą. Juk gaminant namie žinai kiek ir ko įdėta. Antra, namie gaminti pigiau ir skaniau ;). Aš tai už gaminimą namie…

  2. Man maisto gaminimas yra poilsis. Grįžusi po darbo pavargusia smegenine paleidžiu į darbą rankas. Dažniausiai gaminuosi daug, kad ir kitai dienai į darbą galėčiau pietums įsidėti. Gaunasi ekonomiška. Namuose pasitelkus fantaziją galima pasigaminti porciją už 3-4 Lt, kavinėje tokių kainų nerasi.

  3. Sugalvojau dar vieną priežastį gaminti namie – tai savotiška meditacijos forma 🙂 kaip rašo Žavinta, paleidžia į darbą rankas, o galva tuo metu ilsisi – ten dienos įvykiai rikiuojasi, kažkokie nebaigti dialogai baigiasi, o gal net gimsta gražios svajonės… 🙂 einu aš pamedituoti ką nors iš žuvies 🙂

  4. I think most Presents would make great movies– but I do worry that there aren’t actors alpha enough/smoking hot enough to play the heroes. I get such specific pictures of the heroes in my imagination… Truthfully, I pretty much see Gerard Butler in 300. But he can’t play EVERY hero… can he?

  5. Nes namuose gaminti maistą yra pramoga, kurių dirbdami miestuose labai pasiilgstame – šilto bendravimo su artimu, tai gaminimas viena iš tokių veiklų, kai niekur neskubėdamas, sukiesi savo namuose. Mes aplamai labai miestų užguiti, reikia kiekvienam kartais išlysti iš namų į kaimus, gal išmėginti kokį vieną kitą senovinį amatą, aplankyti kryžių kalną arba sudalyvauti kryžių dirbimo užsiėmimuose.

Parašykite komentarą