Farmacininkai praranda moralę

Egzistuoja tokia apsisaugojimo nuo nėštumo priemonė – hormoninė spiralė Mirena. Ji talpinama į moters makštį kažkur penkeriems metams. Padalinus tuos penkis metus į mėnesius dar ir išeina, kad nėra brangi. Anksčiau ji buvo siūloma tik pagimdžiusioms moterims ir menopauzinio periodo moterims.

Iš patikimų šaltinių sužinojau, kad pasikeitus darbuotojams farmacinėje įmonėje, pasikeis ir Mirena pozicionavimas. Staiga ši priemonė turėtų tapti „geriausia jaunos merginos drauge“. Esu dariusi ne vieną siužetą apie šią kontracepciją ir žinau, kad ginekologai nerekomenduoja Mirenos negimdžiusioms moterims. Net jeigu moteriai ir trisdešimt.

Neigiamai vertinau tai, kad ginekologai išrašinėja paauglėms hormonines tabletes, tačiau spiralė – čia jau virš visko! Netinka, negalima, nerekomenduojama – nesvarbu? Svarbiausia, kuo daugiau parduoti?

Manau, tokiu elgesiu nusižengiama ir moralei, ir etikai, ir gal net įstatymams. Juk kaip galima piršti prekę jauno amžiaus mergaitėms, kai ji yra skirta vyresniai moteriai? Hormonų kiekis bus didesnis nei reikia jaunai merginai, gimda jaunos merginos kitokia nei pagimdžiusios moters. Kaip ta mergaitė po penkerių metų vaikus gimdys? Gal ji visai negalės tų vaikų gimdyti?..

Iš tiesų, bukas ir beširdiškas noras „padaryti pardavimus“ skatina farmacinių kompanijų atstovus elgtis amoraliai, negalvojant apie būsimų kartų ateitį.

Ieva

Daiva Ausėnaitė (Ieva)
Latest posts by Daiva Ausėnaitė (Ieva) (see all)

4 komentarai apie “Farmacininkai praranda moralę”

  1. Apskritai medicinoje daromas biznis, tačiau kalta ir valdžia, kuri palieka likimo valiai medikus. išgyventi reikia ir jie tai daro, kaip mokėdami. gaila, bet mūsų sąskaita.

  2. Lonaja, kad čia medikai nieko nepadarys, čia sąlygas diktuoja vaistais prekiaujančios farmacinės kompanijos. Būtent jos krauna sau kapitalą mūsų sąskaita.

  3. Reikia tikėtis, kad bent jau medikai ginekologai šiuo klausimu bus kiek protingesni… juk spiralę turi įdėti gydytojas, tad jis šiuo atveju manau turi informuoti savo pacientes apie tai, kad spiralės skirtos tik pagimdžiusioms moterims, ir galų gale – neatlikti tokios procedūros. Vis dėl to manau kad protingi gydytojai, atsižvelgdami į galimas komplikacijas, tikrai nedarys tokios procedūros, ir nerizikuos savo karjera, ir tada farmacininkai gali reklamuot nereklamavę… Nors iš tikrųjų tai tikrai pikta ir graudu, kad tokie dalykai vyksta.

  4. Galėtų nuleisti vaistų kainas tikrai. Pats neseniai pradėjau gabenti krovinius jūrų transportu, tai man patarė verslo konsultantas. Ir tikrai išlaidos gerokai sumažėjo, todėl tegu nepasakoja, kad kaina atitinka visas išlaidas

Parašykite komentarą